Ladies zakończyły sezon meczem z SWD

Piątkowego wieczoru piłkarki Skry Ladies Częstochowa rozegrały ostatnie ligowe spotkanie w sezonie 2022/2023. Zawodniczki Patryka Mrugacza ostatecznie uległy zespołowi SWD Wodzisław Śląski 1:2. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobyła Svitlana Kohut. 

Piłkarki Skry dobrze rozpoczęły piątkowe spotkanie. Potrafiły nieco dłużej utrzymać się przy piłce, były odpowiednio zorganizowane i stwarzały zagrożenie pod bramką rywalek. Już w 5. minucie na strzał z dystansu zdecydowała się Nikola Młynek, lecz bramkarka drużyny z Wodzisławia zdołała złapać futbolówkę. 

Niestety w 17. minucie zawodniczki zespołu gości wyszły na prowadzenie za sprawą trafienia Roksany Gulec. 

W odpowiedzi, nasza drużyna przeprowadziła groźną akcję, po której strzał Justyny Matusiak przeleciał minimalnie nad poprzeczką.

Chwilę później nasza zawodniczka ponownie była bliska doprowadzenia do wyrównania. W zamieszaniu po stałym fragmencie gry próbowała przelobować golkiperkę rywalek, ale piłka nieznacznie minęła bramkę. 

W 52. minucie przyjezdne miały szansę podwyższyć prowadzenie, ale uderzenie z pół-woleja jednej z zawodniczek SWD fenomenalnie obroniła Karolina Szulc. 

Warto odnotować, iż w międzyczasie na boisku pojawiła się zaledwie 15-letnia Zuzanna Kubiciel – bardzo utalentowana zawodniczka naszej Akademii, która uczęszcza do SMS Nobilito. 

Nasze piłkarki walczyły o odrobienie strat, co przyniosło efekty w 70. minucie. Svietlana Kohut kapitalnie przelobowała bramkarkę rywalek i doprowadziła do wyrównania. 

Niestety, w doliczonym czasie gry piłkarki SWD strzeliły zwycięską bramką i zapewniły sobie pełną pulę. 

 – Zamknęliśmy sezon sparingiem o 3 punkty – mówi trener Skry Ladies, Patryk Mrugacz – Dało się odczuć to w poczynaniach szczególnie naszego zespołu. Nie przłożyliśmy dużej optycznej przewagi na działania dające nam bramki. Podarowaliśmy gola na 0-1, podczas gdy rywal nie był w stanie stworzyć sytuacji, tylko rozbijał nasze ataki. Straciliśmy gola w 94. minucie, źle broniąc przy stałym fragmencie gry w defensywie, co zawsze było naszą mocną stroną. To pokazuje, że mentalnie – gdy zabrakło celu w postaci możliwego awansu – zostaliśmy zabici psychicznie i do dziś to odczuwamy – oceniał Patryk Mrugacz

Nasze zawodniczki zakończyły sezon na 3. miejscu w ligowej tabeli. Z pewnością trzeba przyznać, iż była to udana kampania, w trakcie której drużyna rozwinęła się na każdym polu i dostarczyła nam bardzo wiele emocji: – Chciałbym jednak jasno powiedzieć że to był fantastyczny sezon tego zespołu i nie zmieni tego żaden słabszy występ – kontynuuje trener Mrugacz –  Jestem szczęściarzem, że było mi dane pracować z tą fantastyczną grupą piłkarek i świetnie zgranym, kompetentnym i pracowitym sztabem. Świetna robota, Panie i Panowie! To była wielka przyjemność – jestem przekonany, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – podsumował szkoleniowiec naszej ekipy. 

Skra Ladies Częstochowa – SWD Wodzisław Śląski 1:2

0 – 1 – Roksana Gulec

1 – 1 – Svitlana Kohut 70’

1 – 2 – Patrycja Sarapata 90+5’

Skra Ladies: 

Szulc (58′ Młynek.O) – Ozieriańska, Kowalska (65 ‘Lulkowska), Baszewska – Wodarz, Młynek.N (78′ Dannheisig), Frontczak, Chudzik (65′ Kubiciel) – Kohut, Liczko (58’ Mesjasz), Matusiak

Copy link
Powered by Social Snap