Dubiel w wyjściowej jedenastce reprezentacji

Zofia Dubiel w drugim meczu grupowym reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy kobiet do lat 17 zagrała w podstawowym składzie naszej drużyny. Polki niestety przegrały z Francuzkami. Za trzy dni czeka je pojedynek ze Szwecją.

W Estonii trwają Mistrzostwa Europy kobiet do lat 17. Kilka dni temu rozpoczęła się faza grupowa. W pierwszym meczu Polki przegrały 1:2 z Angielkami. Porażka była o tyle bolesna, że nasze zawodniczki przeważały, a ponadto nie zdołały wykorzystać rzutu karnego.

– Z jednej strony jesteśmy niezadowoleni z wyniku meczu, z drugiej zadowoleni z wykazanego charakteru zespołu, który walczył do samego końca o korzystny wynik – mówił dla portalu Łączy Nas Piłka trener naszej kadry U-17, Marcin Kasprowicz. – Niełatwo po takim spotkaniu przejść do porządku dziennego. Ten mecz był niewątpliwie do wygrania, co pokazują między innymi statystyki meczowe.

W środę, 17 maja, rywalem Biało-Czerwonych była reprezentacja Francji, która na otwarcie pewnie odprawiła Szwecję 3:0. Nasz zespół podszedł do spotkania świadomy jego wagi, a w wyjściowej jedenastce pojawiła się zawodniczka Skry Ladies – Zofia Dubiel, która w pierwszym meczu nie pojawiła się na boisku.

Podopieczne Marcina Kasprowicza grały konsekwentnie, skutecznie rozbijając ataki silniejszych fizycznie Francuzek. Niemały udział w dobrym rozpoczęciu naszego zespołu miała Dubiel, dobrze przerywająca ataki w środkowej strefie boiska i uruchamiająca kontrataki naszej drużyny.

Niestety w 37. minucie Trójkolorowe otworzyły wynik spotkania, wykorzystując błąd naszej defensywy. Dubiel opuściła boisko w 67. minucie i trzy minuty później Julia Woźniak zmuszona była po raz drugi wyjąć piłkę z siatki. Rezultat spotkania ustaliła Mendy w końcowych fragmentach pojedynku.

Za trzy dni, w sobotę, Polki zmierzą się ze Szwedkami. Mecz rozpocznie się o godzinie 12:00.

14.05.2023, Voru

Anglia – Polska 2:1 (2:0)

1:0 Agyemang (4’), 2:0 Agymenag (22’), 2:1 Kuprowska (90’)

Anglia: Poor – Bose (63’, Harwood), Reid, Shaw, Ward – Dennis (64’ Newell), Harbert, Potter (90’ Deering), Brown, Baker (90’, Fisher) – Agyemang (63’ Round)


Polska: Urbańczyk – Piekarska (46’ Witkowska), Kiełczewska, Cyraniak – Sikora, Szymczak, Półrolniczak (46’ Witek), Araśniewicz, Guzik (60’ Kuprowska) – Grzywińska (75’ Wyrwas), Jagodzińska (46’ Gutowska)

17.05.2023, Voru

Polska – Francja 0:3 (0:1)

1:0 Joseph (37’), 2:0 Traoré (70’), 3:0 Mendy (84’)

Polska: Woźniak – Szkwarek, Kiełczewska, Cyraniak – Lewicka (67’ Sikora), Półrolniczak (87’ Witkowska), Dubiel (67’ Witek), Araśniewicz, Guzik (67’ Kuprowska) – Gutowska (46’ Wyrwas), Grzywińska

Francja: Fernandes – Delcroix (46’ Job), Sangaré, Delaby, Mulot – Rambaud (59’ Traoré), Mendy, Bilombi (46’ Swierot), Effa – Mendy (88’ Graziani), Joseph (59’, Khaled)

Copy link
Powered by Social Snap