Wygrywamy mecz na szczycie!

Młodzicy D1 wygrali w miniony weekend ważny pojedynek ze Spartą Lubliniec. Po tym meczu Skrzacy są jedynym zespołem bez porażki w rozgrywkach grupy 2 III ligi wojewódzkiej.

Świetnie rozpoczęli sezon piłkarze kategorii D1. Po czterech pewnych zwycięstwach nadeszła pora na weryfikację umiejętności naszej drużyny, którą podopieczni Krzysztofa Kowalskiego przeszli pozytywnie.

Był to bardzo dobry mecz całego zespołu – mówi trener naszych młodzików D1. – W najważniejszym momencie ligi, wszystko zagrało zgodnie z planem. Chłopcy zrealizowali wszystkie założenia na mecz, całkowicie dominując rywala. Zadania w ataku i w obronie były zrealizowane z dużą dokładnością. Mieliśmy przewagę przez cały mecz. W strefie podbramkowej rywala Skra była obecna przez cały mecz, co rusz stwarzając sytuacje do zdobycia gola. Kilka razy spudłowaliśmy jednak w idealnych okazjach.

Co prawda w pierwszej połowie rywal starał się przeciwstawić dobrze zorganizowanej ekipie Skry, ale nic z tego nie wynikło.

W pierwszej połowie rywal kilka razy zagrał za plecy naszej obrony, ale dobra asekuracja z naszej strony i współpraca zawodników przyniosła efekty – przekonuje trener Kowalski. – Rywal miał czterokrotnie rzut rożny, z którego nie potrafił skorzystać, mając rosłych zawodników. Raz Sparta miała rzut wolny w pobliżu naszej bramki po błędzie bramkarza, ale nic z niego nie wynikło. W drugiej połowie rywal już pod naszą bramką nie zagościł.

Dzięki efektownemu zwycięstwu młodzicy naszej drużyny umocnili się na fotelu lidera rozgrywek III ligi wojewódzkiej.

Skra Częstochowa – Sparta Lubliniec 7:0

Bramki dla Skry Częstochowa: Patryk Śpiewak (X2), Fabian Zalewski (X2), Marcel Dąbrowski, Kacper Małolepszy, Mikołaj Szyjewski

Skra Częstochowa D1: Borowik – T. Dąbrowski, Bonenberg – Śpiewak, Sztekler, Kudła, Konieczny – Małolepszy, Szyjewski oraz Marchewka, Staniek, Zalewski, M. Dąbrowski, Kaźmierczak-Pacud, Nevio, Rajczyk, Chęciński

Copy link
Powered by Social Snap