Remis w Radzionkowie

Juniorzy młodsi B1 zremisowali wyjazdowy mecz z Ruchem Radzionków 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Konrad Waluda. W tabeli II ligi wojewódzkiej dorobkiem punktowym ze Skrą zrównało się Zagłębie Sosnowiec.

Wydawało się, że juniorów młodszych B1 czeka w Radzionkowie łatwiejsze zadanie, jednak ze względu na przełożone spotkanie I ligi wojewódzkiej, gospodarze korzystali z zawodników na co dzień rywalizujących poziom rozgrywkowy wyżej.

Od początku dążyliśmy do szybkiego objęcia prowadzenia jednak ostatnie podanie kończyło się na stoperach gospodarzy. W 10. minucie wątpliwy faul w ataku wykorzystali goście bardzo szybko egzekwując rzut wolny długim podaniem do skrzydłowego Ruchu, który nie miał problemu, aby z ostrego kąta lewą nogą wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie – relacjonuje trener Karol Pikoń. – W dalszej części obraz gry się nie zmieniał jednak w trzeciej strefie byliśmy zbyt mało aktywni. W pierwszej części po prostym technicznym błędzie Radzionków mógł jeszcze podwyższyć jednak właściwie spisał się Frukacz. W drugą połowę wchodzimy z dużym animuszem i jeszcze mocnej naciskamy przeciwnika. Najlepszą sytuację miał Waluda jednak w doskonałej sytuacji trafił prosto w bramkarza. Chwilę później dopinamy jednak swego i po dograniu wprowadzonego Ostaszewskiego nasz napastnik doprowadza do wyrównania.

W końcówce mecz się otworzył. Skrzacy pozwalali sobie na ryzyko, chcąc za wszelką cenę wywieźć z Radzionkowa trzy punkty. Niewiele brakło, by to się opłaciło, bowiem w ostatniej akcji meczu doskonałą sytuację mieli Ostaszewski oraz Szałaj, który poślizgnął się na mokrej nawierzchni w kluczowym momencie.

Piłka nożna dziś się nie obroniła. Straciliśmy dwa punkty z drużyną nastawioną na obronę pola karnego i atak szybki. Niestety ale naszym sprzymierzeńcem nie była też dziś ławka rezerwowych gdyż przez wąską kadrę dysponowaliśmy jedynie trójką rezerwowych – podsumował trener Pikoń.

W tabeli II ligi wojewódzkiej punktami z naszą drużyną zrównało się Zagłębie Sosnowiec, które wygrało 5:4 w Rybniku. W następnej kolejce juniorów młodszych B1 Skry czeka domowe starcie ze Stal-Śrubiarnia Żywiec.

Ruch Radzionków – Skra Częstochowa 1:1

Bramka dla Skry: Konrad Waluda

Skra Częstochowa B1: Frukacz – Małysz, Korzeniewski, Leśniak – Błachowicz, Żakowski, Szydzisz, Kwaśnik – Szałaj, Wasilewski, Waluda oraz Ostaszewski