Wysokie zwycięstwo młodzików

Młodzicy Skry wysoko wygrali w kolejnym meczu III ligi wojewódzkiej. Podopieczni Krzysztofa Kowalskiego triumfowali 6:0 z Lotem Konopiska. Co ciekawe aż pięć trafień miało miejsce w drugiej połowie spotkania.

Wyjazdowy mecz z Lotem Konopiska toczony był na naturalnej murawie, co z pewnością stanowiło swego rodzaju novum dla naszych młodych zawodników. Z czasem jednak piłkarze Skry oswoili się z panującymi warunkami i chociaż w pierwszej połowie tylko raz znaleźli drogę do bramki w drugiej zdecydowanie przeważali.

Mecz przebiegał pod nasze dyktando – relacjonuje trener Krzysztof Kowalski. – W pierwszej połowie padł jeden gol, ale po ćwiczonym rzucie rożnym. W tej odsłonie gry mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, ale nie zrealizowaliśmy zadania tworzenia przewagi liczebnej w strefie podbramkowej, stąd też brakowało sytuacji bramkowych.

W drugiej części gry rywal był w naszym polu karnym dwukrotnie i działo się to przy stałych fragmentach gry, a konkretnie po rzutach rożnych.

Skra stwarzała przewagi liczebne i przyspieszyła grę w strefie wysokiej, dzięki temu padło kilka bramek i gra wyglądała przyzwoicie – mówi trener Kowalski.

Po trzech kolejkach nasi młodzicy zdecydowanie prowadzą w tabeli III ligi wojewódzkiej. Na koncie mają komplet dziewięciu punktów, a przy siedemnastu strzelonych bramkach stracili tylko jedną.

Lot Konopiska – Skra Częstochowa 0:6 (0:1)

Bramki dla Skry: 0:1 Szymon Kudła (7’), 0:2 Antoni Sztekler (52’), 0:3 Mikołaj Szyjewski (54’), 0:4 Antoni Sztekler (59’), 0:5 Jakub Marchewka (67’), 0:6 Kacper Małolepszy (71’)

Skra Częstochowa D1: K. Marchewka – Dąbrowski, Błaszczyk – Śpiewak, J. Marchewka, Kudła, Sztekler – Dąbrowski, Szyjewski oraz Małolepszy, Kaźmierczak-Pacud, Rajczyk, Zalewski, Staniek, Borowik, Chęciński