Szybki cios na początku i trzy punkty juniorów młodszych

Kolejne spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść nasi juniorzy młodsi B1. Tym razem wygrali na trudnym terenie w Chorzowie 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jakub Niedzielski.

Juniorzy młodsi B1 nie zwalniają tempa i z meczu na mecz, krok po kroku, zbliżają się do I ligi wojewódzkiej. W miniony weekend rozgrywali mecz z bardzo wymagającym rywalem – Ruchem Chorzów. Nasi piłkarze już w 2. minucie spotkania wyprowadzili mocny cios. Jakub Niedzielski po dośrodkowaniu Marcela Szydzisza, skierował futbolówkę do siatki. I chociaż gospodarze posiadali inicjatywę nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania.

W drugiej części spotkania byliśmy zmuszeni przeorganizować naszą grę w obronie, dzięki czemu przeciwnik, choć posiadał optyczną przewagę, poza bramką, po której sędzia odgwizdał pozycję spaloną, nie zagroził nam. W drugiej części w liczbie wykreowanych sytuacji konkretniejsza była nasza drużyna jednak nie potrafiliśmy “zabić meczu” podwyższając prowadzenie. Gratuluję drużynie, że pomimo słabego spotkania w naszym wykonaniu pokazaliśmy charakter wyszarpując punkty gospodarzom nie tracąc bramki już od trzech kolejnych spotkań – opowiedział nam trener Karol Pikoń.

Piłkarze Skry mają już pięć oczek przewagi nad Zagłębiem Sosnowiec, które potknęło się remisując w Zabrzu z tamtejszym Gwarkiem. W najbliższą sobotę Skrzacy ugoszczą na własnym boisku Gieksę Katowice, w tym momencie plasującą się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Zagłębie natomiast czeka nieco łatwiejsza przeprawa – sosnowiczanie zmierzą się z MKS-em Zaborze.

Ruch Chorzów – Skra Częstochowa 0:1 (0:1)

Bramka dla Skry: Jakub Niedzielski (2’)

Skra Częstochowa B1: Frukacz – Małysz, Korzeniewski, Leśniak – Błachowicz, Niedzielski, Szydzisz, Żakowski – Wasilewski, Ostaszewski, Waluda oraz Kwaśnik, Szałaj, Mądry, Podsiedlik, Kasprzycki, Dylewski, Marchewka