Pewne zwycięstwo młodzików!

Młodzicy D1 w sobotni poranek zmierzyli się z Orlikiem Blachownia w ramach rozgrywek III ligi wojewódzkiej. Nasi piłkarze nie pozostawili złudzeń rywalom, wygrywając 7:1. Tym samym po dwóch spotkaniach mają na koncie komplet sześciu oczek.

Po udanej premierze ligowej i wygraniu 4:0 na wyjeździe z UKS-em Raków Częstochowa nasi młodzicy w sobotę rozegrali pierwszy domowy pojedynek tej wiosny. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kowalskiego był Orlik Blachownia. Skrzacy od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowali przebieg pojedynku.

Przed meczem w zespole panował spokój, pewność siebie i ta atmosfera przełożyła się na spotkanie – mówi nam Krzysztof Kowalski, trener naszych młodzików. – Od pierwszego gwizdka posiadaliśmy pełną dominację, przeważaliśmy w posiadaniu piłki, jednak brakowało nam skuteczności w fazie finalizacji ataku. Przeciwnik zaskakiwał nas dobrym otwarciem gry, dzięki czemu potrafił się utrzymać przy piłce na swojej połowie. Dopiero w drugiej połowie meczu ten aspekt poprawiliśmy i szybciej następował odbiór.

Warto zwrócić uwagę, że na pochwałę zasłużyła cała drużyna, co podkreślił po meczu nasz trener:

Każdy zawodnik miał mniejszy czy większy udział w wygranym meczu. Nie było zawodnika który “przeszedł obok gry”, choć pojawiały się pojedyncze błędy indywidualne w przyjęciu piłki, w wykończeniu ataku, w budowaniu gry. Cieszy gol po rzucie rożnym i coraz lepsze ustawianie się przy stałych fragmentach gry.

Oczywiście są elementy nad którymi nasi młodzi piłkarze muszą popracować. Co zdaniem trenera Kowalskiego jest jeszcze do poprawy?

Do stałej poprawy kształtowanie wytrzymałości szybkościowej, gra na 1-2 kontakty i mobilność bez piłki w fazie ataku i fazie obrony – powiedział na zakończenie trener młodzików.

Skra Częstochowa – Orlik Blachownia 7:1

Bramki dla Skry: Filip Konieczny (X2), Mikołaj Szyjewski (X2), Szymon Kudła, Dorian Staniek, Patryk Śpiewak

Skra Częstochowa D1: Borowik – T. Dąbrowski, Błaszczyk, Małolepszy, Kaźmierczak-Pacud – Śpiewak, Sztekler, Kudła – Staniek oraz J. Marchewka, Konieczny, Bonenberg, M. Dąbrowski, Zalewski, Szyjewski, Borris, K. Marchewka, Rajczyk