Wysokie zwycięstwo rezerw

Rezerwy Skry odniosły drugie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej klasy okręgowej. Nasi piłkarze wygrali 4:0 z Wartą Mstów. Na listę strzelców wpisali się Igor Weżgowiec, Jakub Niedzielski, Mikołaj Kasprzycki oraz Jakub Barnat.

Początek rundy wiosennej nie przebiegał po myśli naszych piłkarzy. Dość powiedzieć, że na pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej czekali aż do piątego spotkania po zimowej przerwie. Z meczu na mecz widać było wyraźny progres, bowiem po dwóch porażkach pojawił się dwa remisy aż przyszedł czas na wspomniane zwycięstwo w Szczekocinach. Zgodnie z arytmetyką należało się spodziewać zwycięstwa w spotkaniu z Wartą Mstów i tak rzeczywiście było.

Nasi piłkarze od pierwszego do ostatniego gwizdka posiadali wyraźną przewagę i kontrolowali przebieg pojedynku. Wynik otworzył w 12. minucie pojedynku Igor Weżgowiec po podaniu Mateusza Mądrego.

Niecałe dziesięć minut później cieszyliśmy się z drugiej bramki. Zapisał ją na swoje konto Jakub Niedzielski, wykańczając głową dośrodkowanie z prawej flanki.

Chwilę później mogło być już 3:0, jednak Mateusz Mądry trafił w słupek. Nasi zawodnicy nie zatrzymywali się i cały czas dążyli do podwyższenia wyniku. Kilkukrotnie ich akcje przerywała jednak uniesiona przez sędziego bocznego w geście sygnalizującym pozycję spaloną chorągiewka.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania w doskonałej sytuacji znalazł się Jakub Niedzielski, który przełożył sobie rywali w polu karnym, jednak dwa jego strzały obronił golkiper Warty i skończyło się na rzucie rożnym.

Jeśli chodzi o gości, to trzeba przyznać, że w pierwszej połowie próbowali kąsać naszą linię defensywną kontratakami, jednak nawet jeśli zrobiło się pod bramką Skry gorąco na posterunku znajdował się Jakub Hajda. Tak było choćby w 35. minucie pojedynku, kiedy obronił groźny strzał jednego z mstowian.

W drugiej połowie podopieczni Tomasza Szymczaka swoją przewagę zaakcentowali dwoma trafieniami. Najpierw podanie Jakuba Barnata wykończył Mikołaj Kasprzycki, a kilka minut później asystent stał się strzelcem, ustalając wynik spotkania.

Skra II Częstochowa – Warta Mstów 4:0 (2:0)

1:0 Igor Weżgowiec (12’, asysta: Mateusz Mądry), 2:0 Jakub Niedzielski (21’, asysta: Ernest Kielan), 3:0 Mikołaj Kasprzycki (asysta: Jakub Barnat), 4:0 Jakub Barnat

Skra II Częstochowa: Hajda (65’ Rosiak) – Kielan, Żurawski, Serwaciński, Antczak (60’ Kostro), Ślemp, Niedzielski (46’ Żakowski), Weżgowiec, Waluda (46’ Kasprzycki), Matyja (70’ Dylewski), Mądry (46’ Barnat)

Copy link
Powered by Social Snap