Ladies wracają do gry!

Rozgrywki Orlen 1 Ligi kobiet po niemal miesięcznej przerwie reprezentacyjnej wróciły na dobre. Do rywalizacji wracają również nasze Panie. Już jutro zmierzą się na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska.

Po świetnym początku rundy wiosennej w wykonaniu Ladies w kobiecych rozgrywkach ligowych nastąpiła niemal miesięczna przerwa, związana z grą reprezentacji Polski. Aby nasza drużyna nie wypadła z rytmu sztab szkoleniowy zadbał o zorganizowanie pojedynków sparingowych, dzięki którym nasze zawodniczki nie straciły rytmu meczowego. Nie zabrakło również czasu na odpoczynek i podleczenie drobnych urazów, co pozwala wierzyć, że finisz rundy wiosennej będzie dla Skry udany.

Gwoli ścisłości Orlen 1 Liga kobiet powróciła do gry w ubiegły weekend. Tak się jednak złożyło, że Ladies pauzowały i po raz pierwszy po przerwie zagrają jutro w Środzie Wielkopolskiej.

W pierwszym meczu Ladies wygrały po emocjonującym spotkaniu 3:2, potwierdzając, że po początkowych potknięciach powoli się rozpędzają, co udowodniła dalsza część rundy jesiennej. Wiosna również po minimalnej porażce ze Stomilankami przebiega po myśli naszych zawodniczek.

W ubiegłym tygodniu Polonia niespodziewanie zremisowała bezbramkowo ze Stomilankami Olsztyn. I chociaż gospodynie jutrzejszego pojedynku nie mają praktycznie szans na włączenie się do walki o Orlen Ekstraligę, rezultatem tym pokazały, że nie można ich lekceważyć. Tym bardziej, że wiosną piłkarki ze Środy Wielkopolskiej jeszcze nie przegrały.

Warto jednak zauważyć, że „Polonistki” w rundzie rewanżowej upodobały sobie remisy. Na cztery spotkania trzykrotnie dzieliły się punktami z rywalkami i tylko raz powiększyły swój dorobek o trzy punkty. Liczymy na to, że nasze piłkarki przypomną Polonii gorzki smak porażki, a same podtrzymają tym samym zwycięską passę.

Mecz Polonia Środa Wielkopolska – Skra Ladies odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 12:00 w Środzie Wielkopolskiej.