PZPN docenił pracę naszego klubu

Młodzieżowe reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn do lat 17 oraz mężczyzn do lat 19 w ostatnim czasie awansowały do finałów Mistrzostw Europy. Niemały udział w tym sukcesie mieli reprezentanci Skry Częstochowa.

W naszym klubie od lat stawiamy na młodzież. Świadczy o tym szybko rozwijająca się Akademia i sukcesy naszych grup młodzieżowych w ligach wojewódzkich oraz licznych turniejach. Filozofia ta znajduje potwierdzenie również na pierwszoligowym szczeblu. Trenerzy Skry oraz Skry Ladies regularnie korzystają z usług młodych piłkarzy oraz piłkarek. Przekłada się to oczywiście na ranking Pro Junior System. W ubiegłym sezonie Skra wygrała tę klasyfikację, udowadniając, że nie boi się obdarzać zaufaniem zawodników do 21. roku życia.

Rozwój młodych zawodników oraz zawodniczek Skry nie uchodzi uwadze trenerom narodowych kadr młodzieżowych. Nasi piłkarze regularnie powoływani są do reprezentacji, począwszy od najmłodszych kategorii, a skończywszy na kadrach będących bezpośrednim zapleczem seniorskiej drużyny narodowej.

W ostatnim czasie polskie drużyny do lat 17 mężczyzn i kobiet oraz do lat 19 awansowały do finałów Mistrzostw Europy. Udział w tym sukcesie mieli również piłkarze oraz piłkarki Skry.

[…]w imieniu Zarządu PZPN, pracowników związku, trenerów i członków sztabów juniorskich reprezentacji Polski, chcielibyśmy serdecznie podziękować Państwa klubowi za wkład, jaki został włożony w te bardzo istotne wydarzenia w polskiej piłce młodzieżowej” – czytamy w piśmie, które otrzymaliśmy z Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jesteśmy przekonani, że drużyny narodowe, tworzone przez zawodników wywodzących się z Państwa klubu, zaprezentują się podczas finałów EURO z jak najlepszej strony dając nam wszystkim wiele powodów do radości i dumy” – czytamy dalej.

Możemy być pewni, że filozofia naszego klubu nie ulegnie zmianie, a w finałach Mistrzostw Europy oklaskiwać będziemy dobre występy Zofii Dubiel.