Pewna wygrana juniorów młodszych w derbach Częstochowy

Juniorzy młodsi B1 nie zwalniają tempa. W miniony weekend pewnie pokonali Victorię Częstochowa 7:0. Dzięki trzem punktom umocnili się na fotelu lidera drugoligowych rozgrywek.

Juniorzy młodsi B1 naszej Akademii rozgrywają świetny sezon. Potwierdzili to w miniony weekend, triumfując w derbowym starciu z Victorią Częstochowa. Przewaga od pierwszego do ostatniego gwizdka należała do naszego zespołu.

Derbowe spotkanie toczone było pod nasze dyktando, a szybko strzelone dwie bramki ustawiły spotkanie – opowiada trener Karol Pikoń. – Drużyna zagrała dojrzale, utrzymując posiadanie piłki, kreując kolejne sytuacje bramkowe i zachowując koncentracje pod swoim polem karnym.

Dzięki efektownemu zwycięstwu Skrzacy umocnili się na fotelu lidera II ligi wojewódzkiej. Nad drugim w tabeli Zagłębiem posiadają trzypunktową przewagę. Walka o awans trwa jednak nadal.

Już za tydzień jedno z ostatnich spotkań wyjazdowych, tym razem wyruszymy do Chorzowa

mierząc się z dobrze punktującym w tej rundzie Ruchem – mówi trener Pikoń.

Skra Częstochowa – Victoria Częstochowa 7:0

Bramki dla Skry: Konrad Waluda (X3), Dominik Leśniak, Mateusz Mądry, Artur Ostaszewski, Marcel Szydzisz

Skra Częstochowa B1: Frukacz – Małysz, Leśniak, Korzeniewski – Kożuch, Błachowicz, Szydzisz, Kwaśnik – Wasilewski, Ostaszewski, Waluda oraz Podsiedlik, Hajda, Kolebacz, Mądry, Szałaj, Kabacik