Rocznik 2014 zakończył przygotowania do ligi

Już w najbliższy piątek zespół Skry z rocznika 2014 rozpocznie rozgrywki ligowe w kategorii orlik E2. Nasi młodzi piłkarze mają za sobą ciekawy okres przedsezonowych gier kontrolnych, o których opowiedział nam trener Wojciech Ślęzański.

Piłkarze naszej Akademii z rocznika 2014 w piątek rozpoczną rozgrywki w kategorii E2. O zimowej przerwie opowiedział nam trener Wojciech Ślęzański.

– Od zakończenia ligi w listopadzie, nasz zespół rozegrał bardzo dużą liczbę sparingów. Wykorzystaliśmy przyzwoitą pogodę tej zimy i graliśmy często na boiskach otwartych, ograniczając do minimum mecze na halach, chociaż te oczywiście także się zdarzały. Naszymi przeciwnikami były zarówno zespoły z najbliższej okolicy, jak i rywale z bardziej oddalonych miejscowości jak chociażby Rybnik, Gliwice, Praszka czy Bytom. Występowaliśmy także w turniejach – m.in. dwukrotnie rywalizowaliśmy w Ekstralidze Talentów pod balonem w Sosnowcu, a w grudniu po raz pierwszy zagraliśmy na dwudniowym turnieju w Krakowie (także pod balonem). Teraz czas na ligę.

Jak się okazuje młodych zawodników Akademii Skry czeka niezwykle intensywna runda.

– Łącznie do rozgrywek zgłosiliśmy dwie drużyny, które będą rywalizować w lidze orlik E2 dla rocznika 2013 i młodszych. Pierwszy zespół inauguruję granie w piątek, a drugi w sobotę. Ta runda będzie na pewno intensywna, bo oprócz spotkań ligowych, mamy już w międzyczasie zaplanowane również kilka ciekawych sparingów oraz turniejów – kończy trener Ślęzański.