Ze Starczy z tarczą czy na tarczy?

Piłkarze naszych rezerw rozegrają w sobotę kolejny mecz o punkty klasy okręgowej. Tym razem gościć będą w Starczy, gdzie mają zamiar odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Nie jest to wymarzony początek piłkarskiej wiosny. Piłkarze naszych rezerw dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali. Najpierw ulegli w Lublińcu Sparcie, a w ubiegłą sobotę przegrali na własnym boisku z Lotem Konopiska.

Nic więc dziwnego, że do sobotniego starcia z Czarnymi podopieczni Tomasza Szymczaka podchodzą z mocnym postanowieniem odniesienia pierwszego zwycięstwa w rundzie rewanżowej. Zero punktów w dwóch meczach to z pewnością niesprawiedliwy dorobek, ponieważ w obu spotkaniach Skrzacy prezentowali wysoki poziom wyszkolenia technicznego, dobrze konstruowali akcje, jednak brakowało im wykończenia. W ostatnim meczu z Lotem nasze rezerwy zdecydowanie przeważały, przez dziewięćdziesiąt minut dyktując warunki gry, a obie bramki stracili po stałych fragmentach gry. Niestety piłka nożna, jest niesprawiedliwa i na pierwsze punkty musimy jeszcze poczekać.

W meczu z Czarnymi nasi juniorzy na pewno będą faworytami. Czarni okupują przedostatnie miejsce w tabeli klasy okręgowej. W rundzie wiosennej rozegrali tylko jedno spotkanie, przegrywając w Woźnikach 2:4.

Trzeba jednak pamiętać, że Czarni wszystkie trzy zwycięstwa w rundzie jesiennej odnieśli na własnym boisku, zdobywając przed własną publicznością 17 z 26 bramek w sezonie.

Mocno liczymy na to, że Skra II przełamie złą passę i być może powtórzy wynik z rundy jesiennej, kiedy to pewnie pokonała Czarnych na własnym boisku 3:0.

Mecz w Starczy odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia o godzinie 17:00.

Copy link
Powered by Social Snap