Juniorzy B2 wygrywają z Unią Racibórz

Juniorzy młodsi B2 Akademii Skry pokonali w miniony weekend Unię Racibórz 3:0, tym samym odnosząc drugie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Krzysztof Ciesielski (dwie) oraz Jakub Meroń.

Inauguracja rundy wiosennej I ligi wojewódzkiej była udana dla piłkarzy kategorii B2 naszej Akademii. Zwyciężyli wówczas 3:2 z rezerwami Rekordu Bielsko-Biała. W drugiej kolejce potwierdzili dobrą dyspozycję, wygrywając z Unią Racibórz, której również zaaplikowali trzy bramki.

Bardzo dobre zawody za nami – potwierdza trener Karol Pikoń. – Byliśmy konsekwentni w działaniach z piłką oraz bardzo dobrze zorganizowani w działaniach obronnych. Jedyne na co musimy zwrócić uwagę, to skuteczność pod bramką rywali, ponieważ zwycięstwo powinno być wyższe.

Do przerwy Skrzacy prowadzili 2:0 po trafieniach Krzysztofa Ciesielskiego. Początek drugiej połowy, to mocne ataki gości, którzy robili wszystko, by zdobyć bramkę kontaktową.

Przeciwnik kilka razy zagroził bramce Warszakowskiego, jednak ostatnie słowo należało do naszej drużyny i Meroń pewnym strzałem ustalił wynik spotkania – relacjonuje trener Pikoń.

Już w przyszłym tygodniu naszych juniorów czeka kolejny ciekawy pojedynek. Tym razem zmierzą się z Akademią 2012 Jaworzno, która w tabeli I ligi wojewódzkiej B2 plasuje się na szóstej pozycji. Nasi piłkarze znajdują się dwa oczka wyżej.

Skra Częstochowa – Unia Racibórz 3:0 (2:0)

1:0 Ciesielski, 2:0 Ciesielski, 3:0 Meroń

Skra Częstochowa B2: Warszakowski – Leśniak, Skwarczyński, Hajda, Kapral – Kozłowski, Teperski, Figzał – Kwaśnik, Ciesielski, Dawidowski oraz Meroń, Wolski, Dors, Trybulak