Wygrywamy z Podbeskidziem!

Juniorzy młodsi B1 pokonali w sobotnie popołudnie Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Bramki zdobywali Adam Matyja i Kacper Błachowicz. To kolejne bardzo ważne zwycięstwo naszych juniorów w walce o awans do I ligi wojewódzkiej.

Dobry początek rundy jesiennej notują piłkarze naszej Akademii kategorii B1. Po dokończonym meczu w Rybniku, zwycięstwie z SMS-em Tychy i remisie w Będzinie podopieczni Karola Pikonia kontynuują dobrą passę. Tym razem trzy punkty dopisali sobie po zwycięstwie nad Podbeskidziem Bielsko-Biała, które również należy do czołówki II ligi wojewódzkiej.

Bardzo ważne spotkanie za nami – nie ukrywa Karol Pikoń. – Po porażce w rundzie jesiennej z Podbeskidziem chcieliśmy pokazać dobrą grę i dopisać trzy punkty do ligowej tabeli.

Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Silny wiatr utrudniał grę obu zespołom, a agresywna gra w strefie defensywnej po obu stronach boiska sprawiała, że gra była bardzo szarpana. Szczęścia zabrakło trochę naszym piłkarzom, bowiem Jakub Niedzielski po jednym ze stałych fragmentów gry trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Zupełnie inaczej wyglądała druga połowa w której zdominowaliśmy przeciwnika. Już na początku wynik otworzyć mógł Hubert Kwaśnik jednak po dokładnym dośrodkowaniu Leśniaka nieczysto trafił w piłkę – opowiada trener naszych juniorów. – Chwilę później indywidualną akcją popisał się Matyja i nie dał szans bramkarzowi mocno uderzając po krótkim słupku bramki Podbeskidzia.

Wynik spotkania ustalił Błachowicz, który wykorzystał świetną asystę Szydzisza. Zwycięstwo naszej drużyny cieszy, jednak martwią odniesione w trakcie meczu kontuzje.

W 25 minucie kostkę skręcił Brodziak, a chwilę po wejściu na boisko tego samego urazu nabawił się Kolebacz – mówi trener Pikoń.

Zgodnie z terminarzem w następnej kolejce Skrzacy zmierzą się z GKS-em Tychy, który – nie licząc wycofanej z rywalizacji Sparty Lubliniec – zamyka ligową stawkę.

Skra Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (0:0)

1:0 Adam Matyja, 2:0 Kacper Błachowicz

Skra Częstochowa B1: Frukacz – Brodziak, Korzeniewski, Leśniak – Błachowicz, Niedzielski, Szydzisz, Kwaśnik – Wasilewski, Małysz, Matyja oraz Kożuch, Kasprzycki, Podsiedlik, Kabacik, Kolebacz