Bardzo dobry występ Kamila Lukoszka w barwach narodowych

Kamil Lukoszek w poniedziałkowe popołudnie wystąpił w meczu reprezentacji Polski do lat 21. Wahadłowy naszego zespołu zaprezentował się z bardzo dobrej strony, a biało-czerwoni wygrali z Albanią 2:0.

Polska reprezentacja do lat 21 już niedługo rozpocznie eliminacje do mistrzostw Europy, w których zmierzy się z Niemcami, Bułgarią, Izraelem, Estonią oraz Kosowem. By jak najlepiej przygotować się do czekających naszą kadrę spotkań o awans na mistrzostwa Starego Kontynentu, zespół prowadzony przez Michała Probierza rozgrywa mecze towarzyskie. Na marcowe zgrupowanie, w ramach którego biało-czerwoni mieli sprawdzić się na tle Austrii i Albanii, powołanie otrzymali dwaj piłkarze Skry – Bartosz Baranowicz oraz Kamil Lukoszek. Pierwszego z nich z wylotu do Turcji wyeliminowała kontuzja odniesiona w ostatnim meczu przed reprezentacyjnym okienkiem, natomiast Lukoszek wraz z kadrą udał się na kilkudniowe zgrupowanie.

W meczu z Austrią, zakończonym bezbramkowym remisem, nasz piłkarz nie pojawił się na boisku – co jest zrozumiałe ze względu na pokaźną grupę zawodników, których chciał przetestować przed wrześniowymi meczami o stawkę Michał Probierz. Okazję do gry Lukoszek otrzymał w meczu z Albanią, mającym miejsce w poniedziałkowe popołudnie.

Nasz piłkarz desygnowany do boju został w przerwie meczu i już w ciągu pierwszych dwóch minut pokazał się z bardzo dobrej strony, dając nową energię naszej drużynie. Najpierw wykonał rzut wolny, po którym niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Albanii, a chwilę później posłał z lewej flanki doskonałą piłkę w kierunku Buksy. Sam Lukoszek w świetnej sytuacji znalazł się w 52. minucie, kiedy to jego uderzenie z trudem obronił golkiper Albanii.

Wahadłowy naszego zespołu swą aktywność utrzymywał przez pełne trzy kwadranse, napędzając akcje ofensywne naszej drużyny oraz świetnie radząc sobie w bezpośrednich pojedynkach z rywalami. Swą postawą udowodnił, że może być pierwszoplanową postacią naszej młodzieżówki. Bez wątpienia Michał Probierz nie pożałował, że wręczył powołanie naszemu młodemu piłkarzowi, przesuwając go z kadry narodowej U-20 do starszej reprezentacji.

Polska U-21 – Albania U-21 2:0 (1:0)

1:0 Musiałowski (11’), 2:0 Włodarczyk (81’)

Copy link
Powered by Social Snap