Ladies obierają nadmorski kierunek

Piłkarki Ladies po przekonującym zwycięstwie nad Bielawianką Bielawa udadzą się w najbliższy weekend do Gdyni. Pojedynek z Marcusem zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ gdynianki w rundzie wiosennej jeszcze nie przegrały.

Ladies w imponującym stylu rozpoczęły rundę wiosenną. Po minimalnej porażce w Olsztynie z liderkami Orlen 1 Ligi odniosły trzy kolejne zwycięstwa, w pokonanym polu pozostawiając UKS SMS II Łódź, Ząbkovię Ząbki oraz Bielawiankę Bielawa.

Nie mamy zamiaru się zatrzymywać – mówiła po ostatnim meczu Nikola Młynek. – Ciężko pracujemy i są tego efekty – dodawała nasza młoda piłkarka, z którą cały wywiad przeczytacie tutaj:

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że mecz z Marcusem będzie dla podopiecznych Patryka Mrugacza spacerkiem. Marcus w rundzie rewanżowej spisuje się jednak wyśmienicie. Beniaminek Orlen 1 Ligi w nacechowanym ofensywnie spotkaniu w Ząbkach zremisował z Ząbkovią (5:5), wygrał z Bielawianką (1:0) oraz zremisował w Środzie Wielkopolskiej z tamtejszą Polonią (1:1).

Dzięki regularnemu punktowaniu piłkarki znad morza znalazły się na ósmej pozycji w tabeli. Nie mogą jednak spać spokojnie. Nad zamykającą tabelę Bielawianką mają ledwie oczko przewagi i każde potknięcie może sprawić, że osuną się na dół ligowej tabeli.

Skrzatki znajdują się na przeciwległym biegunie i patrzą raczej w górę niż w dół tabeli. Ladies odskoczyły już na trzy punkty SWD Wodzisław Śląski i tym samym pozostawiły za sobą peleton goniący Stomilanki oraz Rekord Bielsko-Biała. Stomilanki w ostatnim czasie straciły kilka oczek i w tym momencie legitymują się takim samym dorobkiem jak Rekordzistki. Nie możemy tym samym przejść obojętnie obok terminarza. I tak Stomilanki na własnym terenie podejmą wspomniany SWD Wodzisław Śląski, natomiast Rekord uda się na delegację do Ząbek, ale dopiero… 21 maja.

Nas jednak najbardziej interesuje mecz Ladies. Ten odbędzie się w sobotę o godzinie 13:00 w Gdyni.

Copy link
Powered by Social Snap