Nikola Młynek po meczu z Bielawianką: Nie mamy zamiaru się zatrzymywać

W niedzielę piłkarki Ladies wyraźnie pokonały Bielawiankę Bielawa, tym samym dopisując do swojego dorobku trzy punkty. Sporą cegiełkę do zwycięstwa dołożyła Nikola Młynek. Po meczu porozmawialiśmy z naszą młodą zawodniczką.

Wygląda na to, że jako drużyna nie macie zamiaru się zatrzymywać. W niedzielę odniosłyście trzecie z rzędu zwycięstwo. Spodziewałyście się tak imponującego początku rundy rewanżowej?

Tak, dokładnie – nie mamy zamiaru się zatrzymywać. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, tym bardziej, że graliśmy u siebie, wśród naszych kibiców. Myślę, że się spodziewałyśmy. Ciężko na to pracujemy i takie są tego efekty.

Jakie Twoim zdaniem elementy okazały się kluczowe dla zwycięstwa? Czy sztab szkoleniowy uczulał Was na jakiś szczególny aspekt gry w zespole Bielawianki?

Moim zdaniem kluczowym aspektem był spokój gry. Mieliśmy po prostu zagrać tak jak najlepiej potrafimy i myślę, że dobrze nam to wyszło. Każdy przeciwnik ma mocne i słabe strony, zawsze przygotowujemy się do nich jak najlepiej.

W oczy rzucała się bardzo wysoka kultura Waszej gry. Świetnie grałyście z piłką przy nodze i bardzo dobrze budowałyście ataki. Blok defensywny rywalek nie miał chwili wytchnienia…

Zgadza się. Utrzymywałyśmy się dużo przy piłce, bardzo dobrze budowałyśmy akcje i przez to miałyśmy dużo okazji strzeleckich. Cieszy nas bardzo fakt wygranej, ale także prowadzenia gry przez cały mecz.

Ze swojego indywidualnego występu również powinnaś być zadowolona, ponieważ dałaś bardzo dobrą zmianę. Jak wyglądał Twój występ z Twojej perspektywy?

Uważam, że to był bardzo dobry mecz w wykonaniu całej naszej drużyny i z tego powodu jestem bardzo dumna. Ze swojego występu jestem zadowolona. Cieszę się, że mogłam dać dobrą zmianę. Pojawia się jeszcze sporo błędów, ale będą dążyć do tego, aby je wyeliminować.

W styczniu wzięłaś udział w turnieju UEFA Development. Jakie masz wrażenia z reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej?

Bardzo się cieszę z szansy jaką dostałam i możliwości pojechania na ten turniej. Bardzo dobrze się tam czułam, wielu rzeczy się nauczyłam i wyciągnęłam wiele wniosków.

Twój rozwój przebiega bardzo harmonijnie. W których elementach piłkarskiego rzemiosła czujesz się najmocniejsza, a nad którymi musisz jeszcze popracować?

Bardzo dobrze czuję się z piłką przy nodze i rozgrywając piłkę. Rzeczy do poprawy jest dużo, cały czas nad nimi pracuję i będę pracować.

Czego życzyć Ci na dalszą część rundy wiosennej?

Dla całej drużyny awansu do ekstraligi.

Copy link
Powered by Social Snap