Dobry występ rocznika 2013 w turnieju Licheń Cup

Piłkarze Akademii Skry rocznika 2013 w ubiegłym tygodniu wzięli udział w mocno obsadzonym turnieju Licheń Cup. Piłkarze, którzy wkrótce zostaną uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Nobilito, zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

W miniony weekend odbył się ciekawy turniej Licheń Cup. W trzydniowej rywalizacji wzięli udział młodzi piłkarze Skry, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Sukces jest tym cenniejszy, że w turnieju wzięło udział wiele renomowanych drużyn.

Turniej stał na wysokim poziomie, a gra z takimi zespołami jak Warta Poznań, Kotwica Kołobrzeg, Legia Warszawa czy AP Reissa Poznań dała chłopcom sporo satysfakcji i nauki – zauważa trener Łukasz Łykowski.

W turnieju eliminacyjnym Skrzacy zajęli drugie miejsce w pokonanym polu pozostawiając Kotwicę Kołobrzeg i Jaguar Gdańsk. Jako jedyni odebrali również punkty FC Wrocław. Dzięki temu podopieczni Szymona Kokota oraz Łukasza Łykowskiego znaleźli się w Złotej Grupie, gdzie przyszło im rywalizować m. in. z Wartą Poznań. Mimo wielu wymagających rywali w finałowej batalii nasi zawodnicy odnieśli cztery zwycięstwa.

W całych zawodach odnieśliśmy pięć zwycięstw, jeden remis i pięć porażek, co dało nam wysokie szóste miejsce w końcowej klasyfikacji. Nasz udział w turniej oceniam na duży plus, chłopcy realizowali nasze założenia, często podejmowali pojedynki 1×1 i dobrze oceniali sytuacje na boisku, co powodowało, że wybierali dobre decyzje – podsumował trzydniową rywalizację trener Łykowski.

Warto wspomnieć, że już od września piłkarze biorący udział w turnieju Licheń Cup będą rozwijać się w Szkole Mistrzostwa Sportowego Nobilito. Rośnie nam kolejne utalentowane piłkarskie pokolenie.

Eliminacje, grupa D

FC Wrocław – Skra Częstochowa 1:1

Kotwica Kołobrzeg B – Skra Częstochowa 1:2

Skra Częstochowa – Jaguar Gdańsk 2:3

Tabela grupy eliminacyjnej D:

1. FC Wrocław Academy 7 (16-1)

2. Skra Częstochowa 4 (5-4)

3. Kotwica Kołobrzeg B 2 (2-13)

4. Jaguar Gdańsk 3 (4-9)

Finały, Grupa Złota

AP Reissa Poznań – Skra Częstochowa 4:0

Kotwica Kołobrzeg – Skra Częstochowa 3:1

Skra Częstochowa – Arkonia Szczecin 2:4

Skra Częstochowa – SMS APR Ślesin 4:0

AP Reissa Jarocin – Skra Częstochowa 1:2

Skra Częstochowa – Warta Poznań 0:5

Skra Częstochowa – Polonia Środa Wielkopolska 0:10

AKS SMS Łódź – Skra Częstochowa 2:7

Skra Częstochowa – FC Wrocław Academy 3:1

Tabela finałowej grupy Złotej:

1. Polonia Środa Wielkopolska 22 (37-17)

2. Kotwica Kołobrzeg 20 (31-16)

3. FC Wrocław Academy 18 (26-10)

4. Warta Poznań 15 (31-20)

5. AP Reissa Jarocin 14 (21-19)

6. Skra Częstochowa 12 (19-30)

7. AP Reissa Poznań 11 (19-25)

8. AKS SMS Łódź 8 (21-33)

9. Arkonia Szczecin 6 (14-31)

10. SMS APR Ślesin 4 (10-28)

Copy link
Powered by Social Snap