Remis w meczu na szczycie

Juniorzy młodsi B1 naszej Akademii wyjechali w miniony weekend do Będzina, gdzie podejmował ich Football Club. Obie drużyny plasują się w czołówce II ligi wojewódzkiej, co oznaczało, że czeka nas interesujący pojedynek. I tak rzeczywiście było.

Juniorzy młodsi naszej Akademii dobrze rozpoczęli rundę wiosenną i wciąż utrzymują się na fotelu lidera. W minioną sobotę czekało ich nie lada wyzwanie. W Będzinie mieli się bowiem zmierzyć z tamtejszym Football Clubem.

Pomimo usilnych starań organizatorów naturalna nawierzchnia pozostawała wiele do życzenia i zmuszeni byliśmy grać piłkę bardziej bezpośrednią. Bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie, bo już w drugiej minucie mocne dośrodkowanie Szydzisza zamknął Niedzielski – relacjonuje trener Karol Pikoń.

Chociaż nasi zawodnicy kreowali grę pod koniec połowy gospodarzom udało się wyrównać, choć trzeba przyznać, że dopisało im nieco szczęście. W drugiej połowie nasi piłkarze coraz częściej dochodzili do głosu.

Zmarnowaliśmy jednak dogodne sytuacje po dośrodkowaniach. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę z linii bramkowej po strzale Szałaja wybijają gospodarze – opowiada trener Pikoń. – W ostatnich akcjach meczu było sporo emocji, w których na połowie przeciwnika wychodziliśmy w przewadze jednak skacząca piłka oraz ofiarnie broniący gospodarze skutecznie zatrzymywali nasze ataki.

Przewaga naszego zespołu była bezapelacyjna. Nasi piłkarze oddali 15 strzałów na bramkę rywali przy zaledwie 5 gospodarzy.

Zagraliśmy dobre zawody mając częściej piłkę przy nodze i kreując więcej sytuacji w spotkaniu z dobrze zorganizowanym przeciwnikiem. Z taką grą i koncentracją jesteśmy spokojni o regularne punktowanie w dalszej części rundy – kończy Karol Pikoń.

Następny mecz nasz zespół rozegra na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Nasz najbliższy rywal ulokował się póki co na piątym miejscu w tabeli.

Football Club Będzin – Skra Częstochowa 1:1 (1:1)

Bramka dla Skry: Jakub Niedzielski

Skra Częstochowa B1: Frukacz – Brodziak, Leśniak, Wasilewski, Małysz – Niedzielski, Błachowicz, Szydzisz – Szałaj, Matyja, Mądry

Copy link
Powered by Social Snap