Pierwszy mecz rocznika 2016 na zielonej murawie

Piłkarze rocznika 2016 rozegrali w weekend pierwszy mecz poza halą. Rywalem naszej drużyny była FA Zawiercie.

Wiosna wreszcie dała o sobie znać, dzięki czemu piłkarze naszej Akademii z rocznika 2016 mogli wreszcie rozegrać mecz na zewnątrz. Pierwszym rywalem naszej drużyny była FA Zawiercie.

Po długim pobycie i treningach na sali chłopcy dziś wyszli po raz pierwszy na świeże powietrze, aby zmierzyć się z przeciwnikiem, który okazał się dziś dość wymagający – opowiada trener Maciej Suszczyk. – Przeciwnicy postawili wysoko poprzeczkę i to oni dziś dominowali na boisku, szczególnie w aspekcie fizycznym, gry 1 na 1 w obronie oraz szybkością podejmowania decyzji.

Mimo wszystko nasza drużyna spisała się bardzo dobrze, co potwierdza trener Suszczyk:

Z przebiegu całego meczu można było zauważyć kilka dobrych elementów, nad którymi w każdym treningu mocno się skupiamy. Na pewno był to bardzo wartościowy sparing, z którego wyciągniemy dużo wniosków i już od przyszłego tygodnia zaczynamy pracować nad tym, co jeszcze sprawia nam trudności.