Niespodzianka w Lublińcu

Skra II przegrała na inaugurację rundy wiosennej w wyjazdowym meczu ze Spartą Lubliniec. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Mikołaj Kasprzycki.

Sparta Lubliniec w rundzie jesiennej nie zachwycała, jednak piłkarze beniaminka klasy okręgowej mocno przepracowali zimę i do rundy rewanżowej przystąpili zmotywowani, aby jak najszybciej opuścić ostatnie miejsce w tabeli i włączyć się do walki o utrzymanie.

Okres przygotowawczy naszej drużyny był mocno zaburzony. Część spotkań kontrolnych została odwołana z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, natomiast sztab skzoleniowy nie mógł korzystać z pełnej kadry, ponieważ część zawodników trenowała z pierwszym zespołem, a Adam Matyja oraz Paweł Kołodziejczyk podpisali profesjonalne kontrakty. Ten drugi zadebiutował zresztą w piątkowy wieczór w meczu z Wisłą Kraków.

Wracając jednak do meczu ze Spartą gospodarze wykorzystywali przede wszystkim swoje walory fizyczne, którymi górowali nad naszą młodą ekipą. Potwierdza to trener Szymczak:

– Rywal zagrał bardzo wyrafinowaną piłkę, ale skuteczną. Przede wszystkim górował nad nami fizycznie i wygrywał prawie wszystkie piłki w powietrzu, dzięki czemu piłkarze Sparty dochodzili do sytuacji bramkowych. Kulturą gry bardzo przewyższaliśmy rywali, ale nie przeniosło się to na sytuacje bramkowe.

Zawodnicy z Lublińca grali bardzo twardo, często faulując naszych piłkarzy. Wydaje się, że reakcje arbitra były nieproporcjonalne do przewinień naszych rywali, ponieważ traktowali te zagrania wyjątkowo pobłażliwie.

Rywale często nas faulowali, a sędzia nie reagował – opowiada trener Szymczak. – W 20. minucie przeszedł jednak sam siebie, kiedy Igor Weżgowiec otrzymał prostopadłe podanie od Pawła Kołodziejczyka i wypuścił sobie piłkę obok wybiegającego bramkarza, który go po prostu „wyciął” w polu karnym, a sędzia nie zareagował.

Jak padały bramki?

Bramki straciliśmy po stracie w środku boiska i bezpośrednio z rzutu rożnego – relacjonuje trener naszych rezerw. – Sami odpowiedzieliśmy trafieniem Kasprzyckiego, ale to było za mało. Już za tydzień kolejne spotkanie i szansa na szybką rehabilitację.

Następny mecz nasi młodzi piłkarze rozegrają w najbliższy weekend. Rywalem będzie Lot Konopiska.

Sparta Lubliniec – Skra II Częstochowa 2:1 (2:0)

1:0 Skolik (10’), 2:0 Perkowski (33’), 2:1 Kasprzycki (60’)

Sparta Lubliniec: Saflik – Gruca, Maćkowiak, Markowski, Michalak, P. Ochman (90’ Kotala), Pawołka, Perkowski (80’ Balwierz), Ryznar (19’ O. Ochman, 69’ Grzyb), Skalik, Szwedziński

Skra II Częstochowa: Hajda – Kasprzycki, Kielan (56’ Garczarek), Kołodziejczyk, Kostro (70’ Antczak), Merta, Nicer (75’ Barnat), Serwaciński, Ślemp, Weżgowiec, Żurawski

Copy link
Powered by Social Snap