Trampkarze C1 rozpoczęli zmagania ligowe

Debiut w I lidze wojewódzkiej mają za sobą trampkarze C1. Pierwszy mecz po awansie wypadł bardzo dobrze, bowiem Skrzacy wygrali 4:1.

Po tym jak euforia po niewątpliwym sukcesie naszych trampkarzy kategorii C1 opadła, rozpoczęła się ciężka praca nad szlifowaniem formy przed pierwszymi ligowymi pojedynkami. Testem efektywności przygotowań zespołu prowadzonego przez Mariuusza Czoka i Łukasza Łykowskiego była inauguracja pierwszoligowych zmagań. Terminarz skojarzył naszą drużynę ze Stalą-Śrubiarnia Żywiec.

Presja związana z ligową premierą nie przytłoczyła naszych piłkarzy, którzy pewnie triumfowali, chociaż trenerzy po meczu nie szczędzili uwag swoim podopiecznym:

Nie weszliśmy w to spotkanie tak jak sobie zaplanowaliśmy – relacjonuje trener Łukasz Łykowski. – Szybko stracona bramka, lekki stres zawodników, nerwowość w budowaniu, pośpiech i niedokładność pod bramką rywali, to wszystko powodowało, że zespół zaczynał podejmować złe decyzje, które z minuty na minutę się nawarstwiały. Dopiero gol strzelony spowodował, że zaczęło się nam grać dużo luźniej.

Nie da się jednak ukryć, że to nasi zawodnicy spisali się fenomenalnie i pewnie zgarnęli trzy oczka.

Podsumowując cały obraz meczu poza jednym błędem, po którym straciliśmy bramkę, i brakiem rytmu naszej gry do momentu wyrównania wyniku zespół z Żywca nie był w stanie nas niczym zaskoczyć – przyznają szkoleniowcy naszego zespołu. – To my kontrolowaliśmy przebieg meczu, utrzymywaliśmy się przy piłce, szukaliśmy możliwości podwyższenia wyniku. Pierwsze spotkanie za nami wiec miejmy nadzieje ,że również pierwszy stres naszych młodych zawodników już za nimi i w kolejnych meczach pokażą wszystkie swoje atuty.

Skra Częstochowa – Stal-Śrubiarnia Żywiec 4:1 (2:1)

Bramki dla Skry: 1:1 Czerkieski (17’, asysta: Lis), 2:1 Przybyła (21’), 3:1 Klekot (50’, asysta: Bajor), 4:1 Cieślak (57’, asysta: Syrek)

Skra Częstochowa C1: Szymczyk (60’ Rajczykowski) – Tarnowski (48’ Ciepielak), Przetak, Bajor, Czerkieski (60’ Tyczyński), Lis, Klekot (55’ Syrek), Glizniewicz, Gembała (48’ Dutka), Przybyła, Cieślak (60’ Szega)