Dobry występ rocznika 2010 w meczu sparingowym

Piłkarze Skry U-13 wygrali w sobotę mecz sparingowy z silnym zespołem ŁAF Łódź. Skrzacy wykazali się ogromną determinacją i zaangażowaniem, wygrywając 4:2.

Zespół ŁAF Łódź na co dzień rywalizuje w łódzkiej I lidze wojewódzkiej. Wiadomo było więc, że rywale naszych piłkarzy postawią im trudne warunki i tak rzeczywiście było. Mocni fizycznie i dobrze operujący piłką gospodarze mieli spore problemy, by zdobyć przestrzeń za linią obrony Skry, co zmuszało ich do oddawania strzałów z dystansu.

Byliśmy konsekwentni w obronie – mówi trener piłkarzy rocznika 2010 Krzysztof Kowalski. – Dobre ustawienie, odcinanie rywala w bocznych sektorach i stałe zawężanie oraz skracanie pola gry było kluczem do wybijania rywala z rytmu.

Rywal grał wysoko, mocno pressując na połowie Skry, co utrudniało budowanie gry, ale jednocześnie otwierało okazje do rozpoczynania akcji grając za plecy rywala. Dzięki kilku takim zagraniom przed Skrzakami pojawiały się sytuacje 1X1.

Warto zauważyć, że mecz trwał trzy tercje po 30 minut.

Pierwsza tercja to od początku stałe ataki rywala i mocny pressing z ich strony. Skra z każdą minutą dochodziła jednak do głosu i ostatnie minuty należała do nas – relacjonuje trener Kowalski. – Najsłabiej wypadła druga tercja, w której rywal całkowicie zdominował grę i zdobył bramkę z rzutu wolnego z dużej odległości. Najlepiej zagraliśmy w trzeciej tercji, kiedy zdobyliśmy trzy gole i mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji – kończy Krzysztof Kowalski.

ŁAF Łódź – Skra Częstochowa 2:4

Bramki dla Skry: Antoni Sztekler (X2), Szymon Kudła, Mikołaj Szyjewski

Skra Częstochowa 2010: Chęciński – Bonenberg, Dąbrowski, Małolepszy, Szyjewski – Śpiewak, Sztekler, Kudła – Konieczny oraz Nevio, Borowik, K. Marchewka, Staniek, Kaźmierczak-Pacud, Rajczyk, Dąbrowski, J. Marchewka