Juniorzy młodsi dokończyli jesień

W pierwszym oficjalnym meczu rundy wiosennej juniorzy młodsi Skry dokończyli spotkanie… z jesieni. Skrzacy potwierdzili swoją wyższość nad ROW-em Rybnik i dzięki zwycięstwu 2:0 już oficjalnie usadowili się na fotelu lidera tabeli II ligi wojewódzkiej.

Zaledwie 25 minut trwał pierwszy wiosenny mecz ligowy juniorów młodszych Akademii Skry. Jeszcze dziwniejsze jest to, że spotkanie rozpoczęło się w 65 minucie i było oficjalnie spotkaniem rundy jesiennej. O co w tym wszystkim chodzi tłumaczy trener naszego zespołu B1 Karol Pikoń:

– Z powodu ograniczonego oświetlenia oraz pojawiającej się mgły spotkanie, które w ramach rundy jesiennej graliśmy w listopadzie, zostało przerwane w 65 minucie i decyzją Związku miało zostać dokończone. Tak jak spotkanie zostało zakończone tak teraz zostało rozpoczęte rzutem sędziowskim w okolicy pola karnego gospodarzy.

Nasi zawodnicy prowadzili 1:0, więc można było się spodziewać, że rywale od początku rzucą się do ataku. I tak rzeczywiście było.

Nie mający nic do stracenia gracze ROW szukali każdej możliwej okazji, by zbliżyć się do naszej bramki długim podaniem. Byli też mocno zdeterminowani i wysoko podchodzili po stracie futbolówki. Początek spotkania to bardzo szarpana gra i dwa rzuty rożne dla goniących wynik rybniczan – opowiada trener Pikoń.

Z czasem nasi zawodnicy opanowali jednak sytuację i podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą bramki Mikołaja Kasprzyckiego, któremu asystował Miłosz Szałaj.

Pod koniec mieliśmy jeszcze dwie świetne okazje, jednak najpierw centymetrów zabrakło Szałajowi po świetnym podaniu Matyi, a później strzał Szydzisza ofiarnie na ciało przyjął stoper gospodarzy – relacjonuje trener naszych piłkarzy kategorii B1.

Dzięki zwycięstwu juniorzy młodsi Skry oficjalnie dopisali do swojego dorobku trzy punkty i z przewagą dwóch punktów nad rywalami przewodzą ligowej stawce.

ROW Rybnik – Skra Częstochowa 0:2

0:2 Mikołaj Kasprzycki

Skra Częstochowa B1: Warszakowski – Marchewka, Leśniak, K. Kwaśnik, Małysz – Błachowicz, Szydzisz, H. Kwaśnik – Szałaj, Matyja, Kasprzycki