Trampkarze wysoko wygrywają ze Spartą Katowice

Trampkarze C1 rozegrali kolejny tej zimy mecz kontrolny. Tym razem zmierzyli się ze Spartą Katowice. Pomimo efektownego zwycięstwa sztab szkoleniowy naszej drużyny miał sporo uwag do gry swoich podopiecznych.

Jesteśmy coraz bliżej ligowej inauguracji. W oczekiwaniu na spotkania o pierwsze wiosenne punkty podopieczni duetu Mariusz Czok – Łukasz Łykowski rozgrywają serię meczów kontrolnych, mających jak najlepiej przygotować ich do pierwszoligowych rozgrywek. W ubiegłą sobotę zmierzyli się ze Spartą Katowice.

Chociaż mecz już po pierwszej połowie był praktycznie rozstrzygnięty, a w drugiej rywale nie byli w stanie odrobić choćby części strat, sztab szkoleniowy naszego zespołu miał sporo uwag do gry swoich podopiecznych.

– Po ostatnich zadowalających meczach naszej drużyny pod względem stylu gry, przyszedł czas na spotkanie, o którym chcemy jak najszybciej zapomnieć, chociaż wynik może świadczyć inaczej – mówi nam trener, Łukasz Łykowski. – Ogromny chaos w organizacji gry, sporo niedokładności, szukanie dziwnych rozwiązań, popełnianie prostych błędów, brak narzucenia rywalowi naszych warunków gry, a wręcz przeciwnie, to zespół Sparty pokazywał większą kulturę gry na początku spotkania, co spowodowało, że byliśmy mocno zagubieni na boisku. Dopiero po zdobyciu dwóch goli nasza gra uległa poprawie, ale to nie było to do czego zespół przyzwyczaił nas w ostatnim czasie.

Z czego może wynikać taki obrót sprawy i czy były aspekty, z których nasi trenerzy są zadowoleni?

– Usprawiedliwieniem takiej gry może być ciężki okres przygotowawczy do sezonu jak również intensywny tydzień treningowy. Z dobrych rzeczy na pewno cieszy duża skuteczność w tym meczu i wierzymy, że w lidze powtarzalność sytuacji strzeleckich i zdobytych goli również będzie na takim poziomie – kończy trener Łykowski.

Skra Częstochowa – Sparta Katowice 6:1 (5:0)

Bramki dla Skry: 1:0 Lis (16’, asysta: Cieślak), 2:0 Przetak (24’, asysta Cieślak), 3:0 Lis (33’), 4:0 Cieślak (37’, asysta: Klekot), 5:0 Przetak (39’), 6:1 Cieślak (77’, asysta: Szałaj)

Skra Częstochowa C1: Rajczykowski (Szymczyk/ Gołąbek) – Tarnowski, Przetak, Tyczyński (Szałaj), Czerkieski, Lis, Klekot, Syrek (Gembała), Gliźniewicz, Przybyła, Cieślak