Remis juniorów młodszych z Gwarkiem

Juniorzy młodsi zmierzyli się w sobotę z Gwarkiem Zabrze. Mecz kontrolny zakończył się wynikiem 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Natanael Kolebacz.

Po kilku spotkaniach z seniorami juniorzy młodsi naszej Akademii, prowadzeni przez Karola Pikonia, zmierzyli się z Gwarkiem Zabrze, występującym w I lidze wojewódzkiej B1. Od pierwszego gwizdka nasi piłkarze prezentowali się z bardzo dobrej strony.

W mecz wchodzimy dobrze sprawiając przeciwnikom sporo kłopotów pod bramką, dzięki skutecznej grze w obronie wysokiej – relacjonuje trener naszej drużyny B1 Karol Pikoń. – Przez całe spotkanie posiadaliśmy przewagę w posiadaniu piłki, kreując sobie sporo szans strzeleckich.

Niestety wynik otworzyli goście, po strzale sprzed pola karnego, kiedy piłka odbiła się poprzeczki, po czym do bramki skierował ją napastnik zabrzan.

W drugiej połowie spotkania dążyliśmy do uzyskania wyrównania, jednak albo skutecznie interweniował bramkarz albo szwankowało ostatnie podanie – opowiada Pikoń. – W 70 minucie meczu po faulu w polu karnym sędzia podyktował rzut karny, jednak i tym razem bramkarz Gwarka stanął na wysokości zadania. Chwilę później dopięliśmy jednak swego i po zagraniu piętą Mądrego strzałem z dystansu popisał się Kolebacz doprowadzając do wyrównania.

Skra Częstochowa – Gwarek Zabrze 1:1

Bramka dla Skry: 1:1 Natanael Kolebacz

Skra Częstochowa: Warszakowski – Brodziak, Leśniak, Małysz, Wasilewski – Błachowicz, Szydzisz, H. Kwaśnik, Szałaj, Mądry – Kasprzycki oraz Kolebacz, Teperski, Marchewka, K. Kwaśnik