Wygrana w ostatnim sparingu!

Skra Ladies wygrała 1:0 w wyjazdowym meczu sparingowym z Banikiem Ostrava. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Svietlana Kohut. Był to ostatni mecz kontrolny naszej drużyny przed startem Orlen 1 Ligi.

Nim się obejrzeliśmy okres przygotowawczy Ladies dobiegł końca. Ostatnim meczem kontrolnym był niezwykle ciekawy pojedynek z przedstawicielkami czeskiej ligi – Banikiem Ostrava.

Nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony, a mecz mógł się podobać. Szala zwycięstwa na stronę Ladies przechyliła się dopiero w 78. minucie, kiedy futbolówkę do bramki skierowała Svietlana Kohut.

Ladies myślami są już przy inauguracji rundy wiosennej. Na początek czeka je daleki wyjazd do Olsztyna na mecz z tamtejszymi Stomilankami. Z pewnością dobre zakończenie okresu przygotowawczego pozytywnie nastroi nasze Panie przed pierwszym meczem o punkty.

Na pewno z przytupem zakończyliśmy ten okres przygotowawczy, który, nie ma co ukrywać, obfitował w wiele problemów i zawirowań – podsumowuje okres przygotowawczy trener Patryk Mrugacz. – Za nami trudny czas, przez który przeszliśmy RAZEM jako drużyna i to słowo, jest kluczowe w kontekście również dzisiejszego spotkania i każdego kolejnego, które przed nami. Jeśli chodzi o mecz z Banikiem, to gratuluję drużynie, bo dziś rozegraliśmy bardzo dobre, intensywne spotkanie z solidnym rywalem – zakończył szkoleniowiec naszego zespołu.

Do meczu z naszym zespołem odniósł się również szkoleniowiec klubu z Ostravy Witold Zając:

– Dla naszej młodej drużyny, która jest w trakcie budowy, każdy mecz kontrolny ma dużą wartość szkoleniową. Nie inaczej było w sobotę. Mecze kontrolne z polskimi zespołami są dla nas cenne i zawsze wnoszą trochę świeżości w trakcie okresu przygotowawczego. Ważne, że wszystkie zawodniczki obu zespołów skończyły spotkanie zdrowe. Do ligi mamy jeszcze 3 tygodnie, więc pozostało nam kilkanaście jednostek treningowych, aby optymalnie dopracować mankamenty, które były widoczne w naszej grze. Dziękujemy za rozegrane spotkanie i życzymy jak najlepszych wyników w drugiej rundzie, a Zawodniczkom dużo zdrowia.

Banik Ostrava – Skra Ladies Częstochowa 0:1 (0:0)

0:1 Kohut (78’)

Skra Ladies Częstochowa: Szulc – Wodarz, Olkhovska (63’ Mesjasz), Ozieriańska, Baszewska, Chudzik (63’ Dannheisig) – Lulkowska, N. Młynek – Liczko, Matusiak, Kohut