Juniorzy młodsi wygrali z seniorami z Niegowej

Juniorzy młodsi B1 Akademii Skry rozegrali w miniony weekend mecz sparingowy z Jurą Niegowa. Podopieczni Karola Pikonia pokazali się z bardzo dobrej strony, wygrywając 3:0.

Juniorzy młodsi Skry skrupulatnie przygotowują się do rundy wiosennej II ligi wojewódzkiej. Przypomnijmy, że na półmetku rywalizacji znajdują się w gronie drużyn aspirujących do awansu. By zrealizować swoje zamierzenia – nie zapominając o niewymiernym rozwoju zawodników – sztab naszego zespołu stara się o jak najwięcej wartościowych meczów kontrolnych.

W minioną sobotę nasza drużyna podejmowała seniorów Jury Niegowa, która liczy się w walce o awans do klasy okręgowej.

Po bardzo dobrze przepracowanym tygodniu liczyliśmy na udaną weryfikację naszej pracy – mówi trener juniorów młodszych naszej Akademii, Karol Pikoń. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z całego spotkania we wszystkich fazach gry. Nasza gra była uporządkowana, a drużyna zdeterminowana i skoncentrowana od pierwszej do ostatniej minuty meczu.

Dodajmy, że nasz zespół wygrał zdecydowanie, aplikując rywalom trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Zadowolenia z postawy swojego zespołu nie krył trener Pikoń:

Forma z każdym kolejnym tygodniem rośnie i z niecierpliwością wyczekujemy już pierwszych spotkań ligowych. Już za tydzień kolejne spotkanie, tym razem z juniorami Gwarka Zabrze, występującymi w I lidze wojewódzkiej.

Skra Częstochowa – Jura Niegowa 3:0

Bramki dla Skry: Natanael Kolebacz (X2), Mikołaj Kasprzycki

Skra Częstochowa B1: Warszakowski – Brodziak, Marchewka, Małysz, Wasilewski – Błachowicz, Szydzisz, H. Kwaśnik – Szałaj, Mądry, Kwaśnicki oraz Figzał, Kolebacz, K. Kwaśnik