Weekendowe granie w Mykanowie i na Stradomiu

Młodzi piłkarze Skry rocznika 2015 wzięli udział w niedzielnym turnieju w Mykanowie. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, podobnie jak ich o rok młodsi koledzy, którzy gościli na Stradomiu.

Najmłodsi piłkarze naszej Akademii wykorzystują zimę do rywalizacji w hali. Nie inaczej było w miniony weekend.

*

Zawodnicy kategorii U-8 udali się do Mykanowa, by zagrać w turnieju ze swoimi rówieśnikami. Kadra Akademii Skry 2015 podzielona została na dwie drużyny, które spisały się wyśmienicie, kończąc rywalizację na pierwszym i czwartym miejscu.

Obydwa zespoły Skry zaprezentowały się bardzo dobrze – opowiada trener, Bartek Gałkowski. – Było wiele uśmiechu, pięknych bramek i sportowych emocji.

Do sukcesu drużynowego „Predatorzy” dołączyli kolejny sukces indywidualny, bowiem Szymon Maziarz został królem strzelców turnieju.

*

Dzień wcześniej, w sobotę, na sparing z Klubem Sportowym Stradom Częstochowa udali się ich o rok młodsi koledzy. Przebieg spotkania potwierdził, że w gronie zawodników U-7 również nie brakuje uzdolnionych piłkarzy, którzy czynią systematyczne postępy.

Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych zawodników – relacjonuje trener, Maciej Suszczyk. – Chłopcy zrealizowali wszystko, co mówiliśmy sobie przed meczem i jestem z tego bardzo zadowolony. Widać duży progres w ich poruszaniu się po boisku, wprowadzaniu piłki, w grze 1X1, nie tylko w ataku, ale również w obronie. Coraz mniej widoczny, jest strach przed odbiorem piłki. Brawa dla całego zespołu! – zakończył nasz szkoleniowiec.