Czarni górą w meczu kontrolnym

Reprezentantki Czarnych Sosnowiec wygrały 3:0 w meczu kontrolnym ze Skrą Ladies. Dla naszej drużyny był to kolejny sparing z drużyną z najwyższej klasy rozgrywkowej. Do startu ligowej rywalizacji pozostały już tylko dwa tygodnie.

Okres przygotowawczy powoli wychodzi na ostatnią prostą. Piłkarki Skry Ladies większość z zaplanowanych meczów sparingowych rozgrywały z zespołami z najwyższej klasy rozgrywkowej. Nie inaczej było w miniony weekend, kiedy to zmierzyły się z Czarnymi Sosnowiec.

Piłkarki z Sosnowca, plasują się obecnie w środku ekstraligowej stawki i do rundy wiosennej przystępują z ambicją włączenia się do walki o czołowe lokaty. Potyczka z tak utytułowanym zespołem była z pewnością dobrą lekcją futbolu dla naszych zawodniczek, które z każdym spotkaniem prezentują się lepiej. Zwrócił na to również w pomeczowej wypowiedzi trener Ladies, Patryk Mrugacz:

– Kolejny mecz, w którym mimo przewagi i dużo większej ilości stworzonych sytuacji przegrywamy spotkanie. Chciałbym jednak jasno przedstawić, że idziemy w dobrym kierunku. Jestem zadowolony z poziomu gry naszego zespołu. Jeszcze bardziej ciesze się z tego, że wracają po urazach piłkarki, które odgrywają bardzo istotne role w naszej drużynie. Wiemy, co musimy poprawić, aby nasz zespół funkcjonował jeszcze lepiej i był gotowy na start rozgrywek.

Do wspomnianego przez naszego szkoleniowca startu ligowej rywalizacji pozostało jeszcze trochę czasu. W pierwszej wiosennej kolejce częstochowianki wyjeżdżają do Olsztyna na mecz z tamtejszymi Stomilankami, wcześniej jednak zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny – w najbliższy weekend z Banikiem Ostrava.

Czarni Sosnowiec – Skra Ladies Częstochowa 3:0

Skra Ladies: Szulc – Czerwińska, Lulkowska, Ozieriańska, Baszewska, Dannheisig – Matusiak, N. Młynek (68’ Mucha) – Kohut, Liczko (58’ Mesjasz), Chudzik