Sparingowe wyzwanie przed Ladies

Piłkarki Skry przygotowują się do rundy wiosennej Orlen 1 Ligi. Zdążyliśmy już przywyknąć, że nasza drużyna mierzy się w sparingach z zespołami z najwyższej klasy rozgrywkowej. Nie inaczej będzie w sobotni wieczór.

Przygotowania Ladies idą pełną parą. Kolejnym przystankiem na sparingowej drodze podopiecznych Patryka Mrugacza, jest Sosnowiec, gdzie w sobotę piłkarki Skry zmierzą się z Czarnymi.

Nikomu, kto interesuje się piłką nożną, nie trzeba tłumaczyć, że Czarni, to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w polskim futbolu. Trzynastokrotne mistrzynie Polski oraz zespół dzierżący obecnie Puchar Polski, co prawda plasuje się obecnie w połowie stawki walczącej o medale Orlen Ekstraligi, ale powszechnie wiadomo, że nie jest to miejsce satysfakcjonujące ambitny zespół z Sosnowca. Wiele jednak wskazuje na to, że runda wiosenna będzie w wykonaniu sosnowiczanek lepsza.

Dla naszych zawodniczek, to kolejna okazja, by sprawdzić się na tle drużyny z najwyższej krajowej półki. Ostatni sparing z Hydrotruck Sportową Czwórką Radom udowodnił, że Ladies zmierzają z przygotowaniami w dobrą stronę. Przez długi czas nasze Panie prowadziły zdecydowanie, bramki tracąc w końcówce pojedynku, po dokonaniu licznych zmian w ustawieniu.

Mecz kontrolny z Czarnymi Sosnowiec odbędzie się w Sosnowcu, w sobotę (11.02) o godzinie 17:30.