Rocznik 2016 grał w Zabrzu

Młodzi piłkarze naszej Akademii z rocznika 2016 w miniony weekend wzięli udział w turnieju Bumerang Cup. W silnie obsadzonym turnieju pokazali się z bardzo dobrej strony.

W sobotę w Zabrzu odbył się turniej Bumerang Cup. W prestiżowej imprezie udział wzięła również nasza drużyna, która mierzyła się z takimi zespołami jak UKS Arka Markowice, AP Bumerang Ruda Śląska, AP Górki Śląskie, Lukam Skoczów, MKS Iskra Pszczyna, GKS Gwarek Ornontowice, AKS Mikołów oraz KS Rachowice.

O tym, jak poszło młodym piłkarzom opowiedział nam trener Karol Idźkowski:

Bardzo dobry turniej w wykonaniu naszej drużyny. Elementy realizowane na treningach były widoczne w każdym meczu, z czego bardzo się cieszymy. Wypracowaliśmy sobie bardzo dużą ilość sytuacji podbramkowych, a większość z nich udała się zamienić na bramki. W porównaniu z ostatnim sparingiem dużo lepiej wyglądała gra 1X1. Turniej jak najbardziej udany pod względem zdobywania umiejętności drużynowych. Gratulacje dla całej drużyny – zakończył szkoleniowiec Skry U-7.

Stały postęp naszych najmłodszych piłkarzy, jest widoczny z turnieju na turniej. Natomiast Bumerang Cup 2023, jest już historią, do której wracać będziemy z uśmiechami na ustach.