Reprezentacyjne występy Nikoli Młynek

Zawodniczka Skry Ladies, Nikola Młynek, reprezentowała Polskę w turnieju UEFA Development, który rozgrywany był w Portugalii. Zespół prowadzony przez Marcina Kasprowicza na Półwyspie Iberyjskim zanotował dwa zwycięstwa i porażkę po rzutach karnych.

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 ostatnie dni stycznia spędziła w Portugalii, gdzie odbywał się turniej UEFA Development. W gronie powołanych kadrowiczek znalazła się również zawodniczka Skry Ladies – Nikola Młynek, która dwukrotnie wyszła na boisko w podstawowym składzie.

Polki rozpoczęły turniej od meczu z Liechtensteinem. Biało-Czerwone uznawane były za faworytki tej potyczki i potwierdziły przypuszczenia ekspertów pewnie zwyciężając 3:0. Bramki dla naszej drużyny zdobywały Iga Witkowska, Aleksandra Kuśmierczyk i Ada Butwicka. Nas, rzecz jasna, najbardziej interesował występ Nikoli Młynek. Nasza zawodniczka nie zawiodła. Wybiegła na boisko w wyjściowej „jedenastce” i zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

W drugim turnieju piłkarki z orłem na piersi mierzyły się z gospodyniami. Polki od pierwszego gwizdka mocno atakowały bramkę rywalek, lecz ta wyglądała na zaczarowaną i chociaż nie brakowało okazji, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, po bezbramkowym remisie o zwycięstwie miał zadecydować konkurs rzutów karnych. Wojnę nerwów wygrały gospodynie.

Nikola Młynek ponownie pojawiła się na murawie od pierwszego gwizdka w meczu kończącym rywalizację przeciwko Szkocji. Do przerwy przeciwniczki prowadziły 1:0 i to nasze reprezentantki musiały odrabiać straty. Po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę meczu nadal nic się nie zmieniało, pomimo ambitnych prób Polek. Charakter naszych zawodniczek został jednak nagrodzony w ostatnich minutach spotkania. Najpierw, w 89. minucie stan pojedynku wyrównała Oliwia Związek, a trzy minuty później, już w doliczonym czasie gry, szalę zwycięstwa na korzyść Biało-Czerwonych przechyliła Anna Skrzypczyk. Nikola Młynek spędziła na boisku 66. minut i po raz kolejny udowodniła, że drzemią w niej spore możliwości.

Kończymy turniej dwoma zwycięstwami oraz jednym remisem i z satysfakcją wracamy do Polski – mówił na łamach Łączy Nas Piłka, nie kryjący zadowolenia z przebiegu turnieju, trener kadry U-17, Marcin Kasprowicz.