Dobry występ trampkarzy w turnieju Podhale Cup

Trampkarze naszego klubu w ostatni weekend listopada wzięli udział w turnieju Podhale Cup. Na tle mocnej, międzynarodowej obsady uplasowali się w pierwszej dziesiątce, prezentując ładny dla oka, efektowny futbol.

Podhale Cup, to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów dla młodych piłkarzy, w którym od lat biorą udział najlepsze Akademie nie tylko z Polski, ale również spoza granic naszego kraju. Nie inaczej jest w tym roku.

Fot. A. Sołtysik

Piłkarze rocznika 2009, prowadzeni przez Pawła Rycharskiego oraz Macieja Suszczyka, wybrali się w polskie Tatry w ostatni weekend listopada. W eliminacjach trafili na AKS SMS Łódź, AP Sanok, Vilnus FA, Włókniarz Zgierz oraz Zagłębie Lubin. Mecze rozgrywane były w Nowym Targu.

Fot. A. Sołtysik

Skrzacy rywalizację w grupie A rozpoczęli od pojedynku z Włókniarzem Zgierz. Na otwarcie nie dali najmniejszych szans rywalom, wygrywając pewnie i aplikując rywalom trzy bramki. Czyste konto zachowali również w drugiej kolejce, w potyczce z AKS-em SMS-em Łódź, którą wygrali 1:0.

Fot. A. Sołtysik

Pierwszej porażki nasi piłkarze doznali dopiero w meczu z Zagłębiem Lubin. Oczywiście przegrana z tym zespołem ujmy naszym trampkarzom nie przynosi. Zagłębie od lat uważane jest za jedną z najlepszych Akademii w naszym kraju, co udowodniło również w Podhale Cup – ostatecznie zwyciężając tegoroczną edycję rocznika 2009.

Fot. A. Sołtysik

Wróćmy jednak do naszych zawodników, którzy krótko po meczu z późniejszym triumfatorem po zaciętym spotkaniu podzielili się punktami z zespołem z Wilna i na koniec minimalnie ulegli rówieśnikom z Sanoka.

Fot. A. Sołtysik

Po podsumowaniu punktów okazało się, że częstochowianie zagrają w III grupie finałowej, rozstrzygającej o kolejności na miejscach 9-12. Tutaj zespół Akademii Skry właściwie uniknął potknięcia, notując dwa zwycięstwa i tylko raz dzieląc się punktami z rywalami.

Fot. A. Sołtysik

Reasumując trzeba zauważyć, że chociaż w tym wieku różnica fizyczna pomiędzy zawodnikami, jest bardzo duża, reprezentanci Skry zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazując efektowny futbol i bardzo dobre wyszkolenie techniczne. Pamiętajmy, że na poziomie młodzieżowym najważniejszy, jest rozwój młodych piłkarzy, a udział w tak prestiżowej imprezie na pewno przynosi same korzyści.

Eliminacje, grupa A:

Włókniarz Zgierz – Skra Częstochowa 0:3

Skra Częstochowa – AKS SMS Łódź 1:0

Skra Częstochowa – Zagłębie Lubin 0:4

Vilnus Fa – Skra Częstochowa 1:1

AP Sanok – Skra Częstochowa 1:0

Tabela eliminacyjnej grupy A:

1. Zagłębie Lubin 13 (+11)

2. AP Sanok 11 (+4)

3. Skra Częstochowa 7 (-1)

4. Vilnus FA 5 (+2)

5. AKS SMS Łódź 5 (-3)