Piłkarze U-13 grają kontrolnie

Chociaż piłkarze rocznika 2010 zakończyli rundę jesienną, wciąż jest im mało sportowej rywalizacji. Głód gry zaspokajają zatem licznymi meczami kontrolnymi. W ostatnim czasie zmierzyli się z Pogonią Kraków oraz RAP-em Radomsko.

Piłkarze Skry U-13 zakończyli już rundę jesienną rozgrywek w ligach wojewódzkich. Sztab zespołu, na czele z prowadzącym rocznik 2010 – Krzysztofem Kowalskim, dba jednak o to, by aż do przerwy świątecznej młodzi zawodnicy Skry nie mogli narzekać na brak konfrontacji z rówieśnikami. W związku z tym Skrzacy rozgrywają liczne mecze kontrolne.

27 listopada w meczu towarzyskim zmierzyli się z o rok starszym rocznikiem RAP Radomsko, wychodząc z tego starcia zwycięsko. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Fabian Zalewski, a po jednym golu zanotowali Borris Nevio i Bartosz Rajczyk. W ubiegłym tygodniu natomiast zespół Krzysztofa Kowalskiego wybrał się do Krakowa, gdzie rozegrał mecz z tamtejszą Pogonią. Gospodarze wygrali co prawda 2:1, jednak nasi zawodnicy pozostawili po sobie dobre wrażenie. Autorem jedynego trafienia dla naszej drużyny był Mikołaj Szyjewski, który wykorzystał asystę Fabiana Zalewskiego.

Plany sparingowe urodzonych w 2010 roku piłkarzy Skry są bardzo bogate. Do momentu przerwy świąteczno-noworocznej spotkają się jeszcze z SMS-em Łódź oraz Stradomiem Częstochowa. Na boisko wrócą po Nowym Roku by już w pierwszy weekend stycznia sprawdzić formę na tle Ajaksu Częstochowa.

RAP Radomsko – Skra Częstochowa 1:4

Bramki dla Skry: Fabian Zalewski (X2), Borris Nevio, Bartosz Rajczyk

Skra Częstochowa U-13: K. Marchewka – M. Dąbrowski, T. Dąbrowski – Zalewski, Kaźmierczak-Pacud, Kudła, Warta – Małolepszy, Konieczny oraz Rajczyk, Bonenberg, Staniek, Nevio, Śpiewak, J. Marchewka, Szyjewski, Chęciński

Pogoń Kraków – Skra Częstochowa 2:1

Bramka dla Skry: Mikołaj Szyjewski

Skra Częstochowa U-13: Chęciński – M. Dąbrowski, T. Dąbrowski – Zalewski, Kaźmierczak-Pacud, Kudła, Konieczny – Małolepszy, Szyjewski