Z Rekordem o sześć punktów

Skra Ladies Częstochowa rozegra w najbliższy weekend wyjazdowy mecz z Rekordem Bielsko-Biała. Oba zespoły aspirują do czołowych miejsc w pierwszej lidze i nadchodzące spotkanie będzie miało niebagatelne znaczenie dla układu tabeli. Mecz odbędzie się w Bielsku-Białej w niedzielę o godzinie 17:30.

Runda jesienna pierwszoligowych rozgrywek wchodzi w końcową fazę. Przed Ladies trzy ostatnie mecze – wszystkie z czołowymi zespołami pierwszoligowej tabeli. W najbliższy weekend częstochowianki wyjeżdżają do Bielska-Białej, gdzie zmierzą się z tamtejszym Rekordem.

Oba zespoły dzielą dwa punkty. Rekordzistki obecnie plasują się na trzecim miejscu, na co wpływ miała nieoczekiwana porażka z Bielawianką Bielawa. Skrzatki natomiast w ostatnim czasie znajdują się na fali i od trzech kolejek nie straciły punktu w ligowej rywalizacji, notując całkiem imponujący bilans bramkowy 11-2.

Podtrzymanie tej passy i zwycięstwo w niedzielnym pojedynku bez wątpienia postawiłoby Skrę w bardzo dobrym położeniu przed finiszem rundy jesiennej. Porażka oczywiście nie przekreśla szans Ladies na zajęcia czołowego miejsca w tabeli, jednak trzy oczka postawiłyby je w bardzo dobrym położeniu przed ostatnimi meczami o ligowe punkty tej jesieni.

Warto dodać, że oba zespoły w tygodniu rozegrały mecze w Pucharze Polski. Piłkarki Skry po pełnym dramaturgii spotkaniu triumfowały w Krakowie z Wandą 4:3. Łatwiejszą przeprawę mają za sobą reprezentantki Rekordu, które gładko, bo 6:0 wygrały z przedstawicielkami grupy północnej II ligi – GSS Grodzisk Wielkopolski.

Jakie nastroje panują w szatni Skry przed tym niezwykle ważnym spotkaniem? Jak wyglądają przygotowania? O to zapytaliśmy trenera naszego zespołu, Patryka Mrugacza:

Przygotowujemy się jak do każdego innego meczu, który jest dla nas ważny i w którym chcemy zdobyć trzy punkty. Taki zawsze jest nasz cel – tłumaczy szkoleniowiec Ladies. – Ta końcówka rundy to swoistego rodzaju weryfikacja naszej gotowości – zobaczymy jak zdamy ten egzamin dojrzałości. Środowy Puchar Polski pokazał na co stać ten zespół, gdy wznosi się na wyżyny umiejętności. W niedzielę zrobimy wszystko, by przedłużyć naszą serię zwycięstw.

Mecz o przysłowiowe sześć punktów odbędzie się w Bielsku-Białej, w niedzielę 30 października 2022 o godzinie 17:30.

Trzymamy kciuki!