Cały czas ciężko pracuję – mówi Nikola Młynek

W niedzielnym meczu z UKS-em Trójką Weronica Staszkówka/Jelna piłkarki Ladies zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Swój udział w efektownym zwycięstwie miała Nikola Młynek, która zdobyła jedną z najładniejszych bramek tej rundy, będącą jednocześnie jej premierowym trafieniem w pierwszej drużynie Ladies. Po meczu porozmawialiśmy z 15-letnią piłkarką.

Jak się czujesz notując pierwsze trafienie w seniorskiej drużynie Skry?

Czuję się bardzo dobrze. Cieszę się, że udało mi się trafić pierwszego gola w seniorskiej piłce i podwyższyć wynik spotkania.

To było naprawdę piękne uderzenie, udowadniające, że strzały z dystansu masz opanowane. W związku z tym powiedz proszę jakie są Twoim zdaniem Twoje największe piłkarskie atuty, a nad czym powinnaś jeszcze pracować?

Dziękuję bardzo, ale jest jeszcze wiele rzeczy do poprawy, nad którymi cały czas ciężko pracuję. Na pewno czuję się bardzo dobrze z piłką przy nodze, dlatego wydaje mi się, że to mój największy atut.

Spotkanie oglądał z wysokości trybun trener kadry U-17, Marcin Kasprowicz. Czy była to dla Ciebie jakaś dodatkowa motywacja?

Na pewno daje to większą motywację, dlatego podwójnie cieszę się, że mogłam wejść i pomóc drużynie w wygranej.

Jesteś bardzo młodą zawodniczką. Z jakim zamierzeniem przystępowałaś do bieżącego sezonu?

Dla mnie najważniejsze przed startem rozgrywek było to, żeby notować jak najwięcej minut na boisku i nabierać doświadczenia.

Wydaje się, że jako drużyna z meczu na mecz prezentujecie się coraz lepiej. Uważasz, że stać was na to, by powalczyć o czołowe miejsca w tabeli?

Z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej. Naszym celem, jest ciągły rozwój i na tym się skupiamy. Mamy nadzieję, że przyniesie nam to wysokie miejsce w końcowej tabeli.

Przed wami trudny wyjazd do Bielska-Białej. Przygotowujecie się w jakiś specjalny sposób na to spotkanie i czy środowy mecz w Krakowie w Pucharze Polski może Wam pomóc w jakiś sposób czy wręcz przeciwnie?

Na każdy mecz staramy się przygotować w 100% niezależnie od przeciwnika. Myślę, że mecz w Krakowie może nam pomóc, ponieważ z każdym spotkaniem nabieramy nowego, dodatkowego doświadczenia.

Dziękuję za rozmowę.

Również dziękuję.