Ladies rozpoczynają walkę o Puchar Polski

Już jutro do walki o Puchar Polski włączą się piłkarki Skry Ladies. W 1/32 finału zmierzą się z Wandą Kraków. Mecz odbędzie się w Krakowie.

Rozgrywki o Puchar Polski kobiet powoli nabierają rozpędu. W zaplanowaną na środę 1/32 finału po raz pierwszy zobaczymy w walce o to trofeum zawodniczki Skry Ladies, które wybierają się do Krakowa na mecz z tamtejszą Wandą.

Czego możemy spodziewać się po tym spotkaniu? Na pewno tego, że nasze zawodniczki podejdą do niego w pełni zmotywowane i podbudowane ostatnimi wynikami. Kolejne zwycięstwa z Checz Marcusem Gdynia, Polonią Środa Wielkopolska oraz UKS Trójką Weronica Staszkówka/Jelna bez wątpienia poprawiły morale naszej drużyny po nieco słabszym otwarciu pierwszoligowej kampanii. Szczególnie ostatni występ Ladies zasługuje na duże słowa uznania, ponieważ podopieczne Patryka Mrugacza od pierwszego do ostatniego gwizdka zdominowały przeciwniczki, przewyższając je w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła.

Wydawać by się mogło, że starcie z zespołem na co dzień rywalizującym na trzecim poziomie rozgrywkowym będzie dla naszych Pań spacerkiem. Nic jednak bardziej mylnego. Wanda, to jedna z najciekawszych drużyn II ligi. Reprezentantki zespołu z Nowej Huty w ostatnim czasie dwukrotnie mierzyły się ze spadkowiczami z zaplecza Ekstraligi i w dwóch starciach zanotowały cztery punkty. Najpierw zremisowały z ROW-em Rybnik, a w miniony weekend efektownie (3:0) pokonały Rolnika Biedrzychowice.

W tym momencie Wanda plasuje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli, a jeśli chodzi o grupę południową, jest jedną z tych drużyn, które tracą najmniej bramek. Dotychczas w dziewięciu meczach straciły zaledwie osiem goli i wydaje się, że właśnie formacja defensywna, jest największą siłą zespołu z dawnej stolicy Polski.

Krakowianki będą chciały zrewanżować się naszej drużynie za porażkę 0:2 w walce o Puchar Polski jesienią 2019 roku. Nie mamy jednak wątpliwości, że nasze zawodniczki zrobią wszystko, by z Grodu Kraka wrócić z tarczą i dalej uczestniczyć w walce o to cenne trofeum.

Mecz pomiędzy Wandą Kraków a Skrą Ladies Częstochowa odbędzie się w środę, 26 października o godzinie 20:15 w Krakowie, przy ulicy Tadeusza Ptaszyckiego 4c.

Powodzenia! Trzymamy kciuki!