Wracamy do gry o punkty! Na pierwszy ogień Polonia Środa Wielkopolska

Po długiej przerwie od ligowego grania w najbliższy weekend piłkarki Skry Ladies rozegrają wreszcie mecz o punkty. Niedzielnym przeciwnikiem częstochowianek będzie Polonia Środa Wielkopolska. Mecz odbędzie się w niedzielę, 16 października o godzinie 15:00 w Konopiskach.

Tegoroczny terminarz pierwszoligowych rozgrywek kobiecych jest niezwykle arytmiczny. Dość powiedzieć, że po raz ostatni o ligowe punkty piłkarki Skry Ladies zagrały niemal miesiąc temu. 18 września pokonały Marcus Checz Gdynia 4:0 i zamiast pójść za ciosem musiały mocno pracować nad tym, by utrzymać formę na jak najwyższym poziomie. Zadbał o to jednak przede wszystkim sztab szkoleniowy, który zorganizował dwa wyjazdowe mecze sparingowe z rywalkami z najwyższej półki. Ladies zarówno w Sosnowcu jak i we Wrocławiu co prawda przegrały, ale pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie, długimi fragmentami nie ustępując piłkarkom na co dzień walczącym o medale mistrzostw Polski.

Dla Polonii Środa Wielkopolska przerwa od ligowej rywalizacji będzie zdecydowanie krótsza. Niecałe dwa tygodnie temu Polonistki gościły w Olsztynie, gdzie aż 1:7 uległy tamtejszym Stomilankom. W minionym tygodniu natomiast nie próżnowały sprawdzając swoją formę na tle Medyka Konin.

Jeśli chodzi o bieżącą kampanię Polonia zaczęła od mocnego uderzenia, bo tylko tak określić można wyjazdowy triumf w okazałych rozmiarach (5:0) nad Bielawianką Bielawa. Jak się jednak później okazało jest to jedyne zwycięstwo piłkarek ze Środy Wielkopolskiej w sezonie 2022/2023. Po nim przyszły kolejno porażki z Resovią (0:3), SWD Wodzisławiem Śląskim (również 0:3) oraz wspomnianymi Stomilankami (1:7). W międzyczasie Polonia wywiozła jeszcze punkt z Gdyni. I to by było na tyle.

Wydaje się więc, że to nasze piłkarki będą faworytkami najbliższego starcia. Czy jednak uda im się zwyciężyć i dopisać do swojego dorobku trzy punkty przekonamy się już w niedzielę (16.10) o godzinie 15:00. Zw względu na remont obiektu przy ulicy Loretańskiej spotkanie odbędzie się na stadionie w Konopiskach przy ulicy Sportowej 60.