Raport Akademii (05.09 – 11.09.2022)

Rozkręcają się rozgrywki w ligach wojewódzkich. W ubiegłym tygodniu świetną passę podtrzymali nasi trampkarze C2. Warto zwrócić również uwagę na start ligi orliczek oraz turniej z udziałem piłkarzy z rocznika 2015.

W minioną niedzielę swoje rozgrywki zainaugurowała Śląska Liga Orliczek U-11. Więcej piszemy o tym tutaj:

II liga wojewódzka B1, junior młodszy (10.09.2022)

Skra Częstochowa – Piast Gliwice 3:0 (0:0)

Bramki dla Skry: 1:0 Daniel Żakowski, 2:0 Adam Matyja, 3:0 Maciej Brodziak

Skra Częstochowa: Frukacz – Brodziak, Leśniak, Małysz, Wasilewski – Kożuch, Teperski, Żakowski – Kolebacz, Matyja, Kasprzycki oraz Marchewka, Ostaszewski, Figzał, Korzeniewski, Szałaj, Hobot, Podsiedlik

Dobrze radzą sobie nasi juniorzy młodsi, którzy od początku sezonu przegrali tylko jedno spotkanie. Po dwóch meczach wyjazdowych ponownie zjawili się na boisku przy ulicy Loretańskiej, gdzie podjęli zespół Piasta Gliwice, który we wcześniejszych pojedynkach nie zanotował żadnej porażki.

Mecz od początku do końca był pod naszą kontrolą – opowiada trener Karol Pikoń. – Graliśmy agresywnie w obronie i rozsądnie staraliśmy się budować akcje. W pierwszej części spotkania szwankowała jednak skuteczność i bramek nie zobaczyliśmy.

Wszystkie trzy bramki padły zatem w drugiej odsłonie pojedynku. Oddajmy ponownie głos trenerowi Pikoniowi:

– Worek rozwiązał Żakowski po ataku szybkim. Kolejne trafienie dołożył aktywny Matyja, a po rzucie rożnym piłkę głową do bramki skierował Brodziak.

Z trzema zwycięstwami na koncie, remisem i zaledwie jedną porażką podopieczni Karola Pikonia plasują się w ścisłej czołówce tabeli. W sobotę 17 września zmierzą się z Victorią w derbach Częstochowy.

II liga wojewódzka C1, trampkarz, gr. płn (11.09.2022)

Piast Gliwice – Skra Częstochowa 2:0 (1:0)

Skra Częstochowa: Gołąbek – Turek, Ciepielak, Pawelak (45’ Tarnowski), Czerkieski (55’ Szałaj) – Lis, Dutka (50’ Bajor), Przetak (55’ Klekot) – Tyczyński (46’ Klekot), Cieślak, Gembała (70’ Miler)

Po czterech bardzo dobrych meczach pierwszą porażkę zanotowali nasi trampkarze, prowadzeni przez duet Mariusz Czok Łukasz Łykowski.

W meczu z Piastem otrzymaliśmy zimny prysznic, który chyba był nam potrzebny po udanych pierwszych meczach w lidze – zauważył trener Łykowski. – Nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na strzelenie bramki w tym meczu. Duża nieskuteczność, obijanie słupków i poprzeczek zemściła się i gospodarze to wykorzystali aplikując nam dwa gole.

Niestety, pomimo ogromnej ambicji naszych zawodników Piast przejął inicjatywę, obejmując prowadzenie w 15. minucie spotkania.

Prosta, ale skuteczna gra gliwiczan sprawiła nam dużo problemów, ciężko szukać dobrych momentów w naszej grze – przyznaje szczerze nasz szkoleniowiec. – Błędy w pressingu, problemy w budowaniu, statyczność i niedokładność spowodowały, że z minuty na minutę wdawała się duża nerwowość w nasze poczynania, co miało wpływ na podejmowanie złych decyzji – wylicza.

Porażka 0:2 z pewnością była gorzką pigułką, którą przyszło przełknąć naszym trampkarzom, jednak jesteśmy pewni, że po tym spotkaniu staną się jeszcze lepszymi, dojrzalszymi piłkarzami.

Na pochwałę na pewno zasługuje ambicja naszych zawodników i ich zaangażowanie. Myślę, że to bardzo dobra lekcja dla całej drużyny. Musimy wyciągnąć jak najszybciej wnioski i pokazać się w następnej kolejce w lepszej formie – kończy Łukasz Łykowski.

Okazja do poprawienia sobie nastroju nadarzy się już w najbliższą sobotę. Skrzacy udają się do Radzionkowa, na mecz z tamtejszym Ruchem, który wraz z UKS-em Łazy z zerowym dorobkiem punktowym zamyka ligową tabelę.

Zdj. A. Sołtysik

I liga wojewódzka C2, trampkarz (11.09.2022)

Skra Częstochowa – APN SMS Tychy 9:0

Bramki dla Skry: Siuda (X2), Pilarski (X2), Tatarczyk, Radomski, Miarka, Radło, Filipek

Mecz był pod pełną naszą kontrolą – przyznał po ostatnim gwizdku trener Paweł Rycharski i rzeczywiście wynik potwierdza to, co działo się na boisku. Czwarte z rzędu zwycięstwo sprawia, że Skra pozostaje w lidze wojewódzkiej drugą obok Podbeskidzia Bielsko-Biała niepokonaną drużyną. Podopieczni trenera Rycharskiego będą chcieli utrzymać ten stan rzeczy jak najdłużej. W środę (14.09) udali się na mecz z AP Teamem Gliwice, natomiast cztery dni później sprawdzą gościnność Rozwoju Katowice (18.09).

Zdj. A. Sołtysik

II liga wojewódzka D1, młodzik, gr. płn (10.09.2022)

GieKSa Katowice – Skra Częstochowa 3:0

Na odblokowanie czekają nasi młodzicy, którzy tym razem musieli uznać wyższość katowickiej GieKSy. W najbliższy weekend o pierwsze punkty powalczą w Gliwicach z tamtejszą Akademią Piłkarską.

III liga wojewódzka D2, młodzik młodszy, gr. 2 (10.09.2022)

Raków Częstochowa – Skra Częstochowa 3:4

Drugi mecz i drugie zwycięstwo na koncie młodzików młodszych Skry. Tym razem na ich rozkładzie znalazł się Raków, którego nasi piłkarze pokonali 4:3. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Skrzacy zmierzą się w małych derbach z Victorią Częstochowa.

***

Niedziela była bardzo pracowita dla naszych najmłodszych piłkarzy. Prowadzeni przez Bartosza Gałkowskiego oraz Marka Juszczyka zawodnicy z rocznika 2015 zameldowali się w Chełmku, gdzie uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju Ekstraliga Talentów. Postawa Skrzaków musi budzić uznanie, ponieważ na siedem rozegranych spotkań aż pięć zakończyło się ich zwycięstwem, w jednym podzielili się punktami z rywalami, a tylko raz opuszczali boisko pokonani – przegrywając z triumfatorem rywalizacji.

Najlepszym strzelcem zespołu został Oskar Rydz, natomiast Leon Nikoli wyróżniony został przez trenerów drużyn uczestniczących w turnieju oraz organizatorów. A jak ocenia niedzielny turniej trener Gałkowski?

Wszyscy chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze. Gołym okiem widać progres jaki notują z miesiąca na miesiąc, a nas – trenerów – bardzo cieszy, że tworzą paczkę przyjaciół, którzy spotykają się nie tylko na treningach, ale też poza nimi wspólnie spędzają czas – kończy szkoleniowiec piłkarzy z rocznika 2015.

Copy link
Powered by Social Snap