Świetna dyspozycja orliczek w niedzielnym turnieju

W minioną niedzielę na boisku naszej Akademii odbył się turniej orliczek. W rywalizacji udział wzięły trzy zespoły: Raków Częstochowa, Czarni Sosnowiec oraz oczywiście Skra Częstochowa, które stworzyły fascynujące widowisko.

Wyglądając przez okno w niedzielne przedpołudnie mało komu przychodził do głowy pomysł, by wyjść z domu. Opady deszczu oraz wiatr skutecznie odstraszały od spaceru. A szkoda, ponieważ jeśli ktoś zdecydował się już wyjść i zawędrował na boisko naszej Akademii przy ulicy Powstańców, z pewnością nie pożałował podjętej decyzji. Wtedy bowiem trwała rywalizacja w turnieju orliczek.

Fot. M. Kubik

Młode piłkarki Czarnych Sosnowiec, Rakowa oraz oczywiście Skry zupełnie nie zważały na panujące warunki atmosferyczne i pomimo opadów deszczu oraz przenikliwego wiatru, stworzyły fantastyczne widowisko.

Turniej rozpoczął się od derbowego pojedynku z rówieśniczkami z Rakowa. Nasz zespół, prowadzony przez Michała Jelonka oraz Iwonę Dannheisig, wykazał się rewelacyjną dyspozycją zachowując czujność w obronie oraz prezentując niezwykłą skuteczność w ataku, dzięki czemu spotkanie toczyło się pod dyktando Skry. Dość powiedzieć, że sześciokrotnie do bramki rywalek trafiała Klaudia Pisarek, a oprócz niej z celnych trafień cieszyły się Julia Kubik, Natalia Kowalik, Lena Sieczka oraz Antonina Grewenda.

Fot. M. Kubik

Drugi pojedynek naszych orliczek z ekipą Czarnych Sosnowiec był natomiast bardzo emocjonujący. Obie drużyny zaprezentowały naprawdę solidny futbol, a i sam rezultat udowadniał, że znajdują się na podobnym poziomie, co – biorąc pod uwagę poziom Akademii Czarnych, bardzo dobrze świadczy o poziomie szkolenia w naszym klubie. Czterokrotnie do bramki Czarnych trafiała Natalia Kowalik. Na zakończenie rywalizacji zmierzyły się ekipy Rakowa i Czarnych.

Fot. M. Kubik

Zarówno w ataku jak i obronie byliśmy zespołem zdecydowanie bardziej konkretnym od pozostałych – mówi trener Michał Jelonek. – Cieszy duża liczba odbiorów po wysokim pressingu, dzięki temu strzeliliśmy kilka bramek. Na duży plus także gra 1X1 w naszym wykonaniu. Rodzicom i sympatykom dziękujemy za świetny doping i oprawę wokół turnieju.

Skra Częstochowa grała w składzie: Małgorzata Szumny, Julia Kubik, Julia Trószyńska, Natalia Kowalik, Antonina Grewenda, Lena Sieczka, Klaudia Pisarek.

Fot. M. Kubik

Jednocześnie przypominamy, że cały czas prowadzony jest nabór do grupy orliczek, prowadzonej przez Michała Jelonka oraz Iwonę Dannheisig. Wszelkich niezbędnych informacji udziela trener Jelonek, z którym kontaktować można się telefonicznie: 509 893 116.

Zapraszamy i… do zobaczenia!

Fot. M. Kubik
Copy link
Powered by Social Snap