I po wakacjach. Raport z meczów Akademii

Wakacyjna przerwa minęła bardzo szybko. Jednak dla naszych młodych piłkarzy oraz piłkarek to dobra wiadomość, ponieważ już stęsknili się za treningami w naszej Akademii. Młodsze grupy wróciły do zajęć, natomiast starsze mają za sobą pierwsze mecze kontrolne.

Trampkarki U-15

Zespół naszych trampkarek przeszedł małe przemeblowanie, zarówno w strukturach szkoleniowych jak i kadrowych. Najbardziej utalentowane zawodniczki, takie jak choćby Nikola Młynek oraz Zofia Dubiel przesunięte zostały do kadry seniorskiej i zbierają doświadczenie na poziomie pierwszej ligi, a ponadto nowym szkoleniowcem został Mateusz Majchrzyk.

Pierwsze spotkanie kontrolne nasza ekipa rozegrała z IV-ligową Wartą Zawiercie. Mecz od samego początku był trudnym wyzwaniem i nie tylko z powodów, o których wspomnieliśmy powyżej. Przede wszystkim trener Majchrzyk miał do dyspozycji zaledwie jedenaście zawodniczek, a jakby tego było mało naszym trampkarkom przyszło rywalizować z seniorkami. Wszystkie powyższe aspekty na pewno wpłynęły na walor szkoleniowy tego pojedynku.

Oba sztaby umówiły się na trzy kwarty, trwające po 25 minut i trzeba zauważyć, że pomimo różnicy fizycznej oraz braków kadrowych nasz zespół zaprezentował się naprawdę dobrze, co potwierdza szkoleniowiec piłkarek Akademii Skry:

Pomimo wysokiej porażki tak naprawdę dopiero w ostatnich dwudziestu minutach zaczęły przytrafiać się nam błędy indywidualne, co skrzętnie wykorzystały doświadczone rywalki – zauważył w rozmowie z oficjalnym profilem sekcji Ladies na Facebooku trener Majchrzyk. – Do pięćdziesiątej minuty mecz był bardzo wyrównany i mógł się podobać. Wiele pracy jednak przed nami, a zespół dopiero zaczyna się zgrywać. Doszły nowe twarze, jak również rocznikowo dołączyło kilka dziewczyn z drużyny U-13. Kolejny sprawdzian zagramy już we wtorek i liczę wtedy już na dużo obszerniejszy skład.

We wspomnianym przez trenera Majchrzyka sparingu Ladies U-15 zmierzą się z OKS Olesno. Mecz odbędzie się dzisiaj, tj. 16 sierpnia o godzinie 18:00 na stadionie przy ulicy Loretańskiej.

Akademia Skra Ladies Częstochowa U-15 – Warta Zawiercie 2:6 (2:2/0:1/0:3)

Bramki dla Skry: Natalia Mucha, Paulina Franiel

Akademia Skra: Gosiewska – Cierpiał, Kaczmarek, Klepczyńska – Nowak, Idzik, Piosek, Sygizman – Poroś, Mucha, Franiel

Akademia Skra Częstochowa B1 (2006)

Ponieważ część zawodników z rocznika 2006 między sezonami została przesunięta do rezerw Skry, rywalizujących w Klasie Okręgowej, faktycznie mówimy o mieszanych rocznikach 2006 oraz 2007. Przygotowania do zbliżającej się rywalizacji o punkty młodzi zawodnicy prowadzeni przez Karola Pikonia zakończyli pojedynkiem z silną ekipą GKS-u Bełchatów.

Po mocno przepracowanym obozie w Rabce-Zdroju przyszedł czas na weryfikację naszej pracy i myślę, że za nami udana próba generalna przed startem rozgrywek ligowych – mówi trener Karol Pikoń. – Naszym przeciwnikiem była zdyscyplinowana drużyna GKS-u Bełchatów.

Jak zatem przebiegało spotkanie? Oddajmy ponownie głos trenerowi Pikoniowi:

Na dobrze przygotowanej płycie w pierwszym minutach lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, próbując odbioru w strefie wysokiej. Przewagę udokumentowali bramką sprzed pola karnego. Po stracie bramki gra się wyrównała, a najlepszą odpowiedzią był precyzyjny strzał z dystansu Kolebacza. Po tym trafieniu mieliśmy kolejne sytuacje i to miejscowi zostali zepchnięci do obrony niskiej. W końcu po faulu na Kasprzyckim celnie strzelał Szydzisz, bramkarz sparował strzał jednak wobec dobitki aktywnego Figzała był już bezradny. W drugiej połowie gra była bardzo wyrównana. Na początku to przeciwnik po celnym dośrodkowaniu i głowie napastnika GKS wyrównał, jednak później trafiała już tylko nasza drużyna po atakach szybkich najpierw drugą bramkę dołożył Kolebacz, a później wracający po kontuzji Ostaszewski – kończy swoją relację szkoleniowiec piłkarzy U-16 naszej Akademii.

Okazałe zwycięstwo to dobry prognostyk przed rozpoczynającą się w najbliższych dniach walką w II lidze wojewódzkiej. Pierwsze spotkanie ligowe nasi zawodnicy B1 rozegrają 20 sierpnia na wyjeździe z SMS-em Tychy. Pierwszy mecz w Częstochowie odbędzie się natomiast tydzień później 27 sierpnia. Wówczas gościć będziemy Football Club Będzin.

GKS Bełchatów – Skra Częstochowa 2:4

Bramki dla Skry: Natanel Kolebacz X2, Mateusz Figzał, Artur Ostaszewski

Skra: Frukacz – Małysz, Leśniak, Marchewka, Kapral – Kożuch, Szydzisz, Figzał, Szałaj, Kolebacz – Kasprzycki oraz Warszakowski, Wasilewski, Podsiedlik, Brodziak, Ostaszewski