Ladies w kolejnym meczu sparingowym nadrobiły straty z nawiązką

Chociaż nasze Ladies rozpoczęły mecz sparingowy z Respektem od dwubramkowej straty, zdołały nie tylko doprowadzić do remisu, ale i wyjść na prowadzenie, które z czasem sukcesywnie powiększały. Efektowne zwycięstwo 5:2 i fakt odwrócenia losów spotkania świadczy o doskonałym przygotowaniu mentalnym naszego zespołu.

Możemy pomału odliczać dni do rozpoczęcia pierwszoligowej rywalizacji kobiet. W związku z tym kolejnym etapem przygotowań zespołu Patryka Mrugacza był mecz kontrolny z Respektem Myślenice. Chociaż nasze Panie początkowo ostrzeliwały bramkę rywalek – trafiając to w słupek, to w poprzeczkę – to gospodynie cieszyły się ze strzelonych goli. Zanim wybrzmiał gwizdek oznaczający koniec pierwszej połowy piłkarki Skry za sprawą Justyny Matusiak, zdobyły jedynie bramkę kontaktową.

Po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inny zespół Skry. Bramka wyrównująca trafiła na konto Natalii Liczko, a mijające minuty przynosiły jedynie podwyższanie wyniku. Maja Ozieriańska, ponownie Justyna Matusiak i na zakończenie Lena Mesjasz – to nasze zawodniczki, które w strugach obficie padającego deszczu, kolejno wpisywały się na listę strzelców.

Źródło: FB Skra Ladies

Zwycięstwo 5:2 w kolejnym meczu sparingowym napawa optymizmem i udowadnia, że przygotowanie mentalne naszej drużyny już teraz stoi na najwyższym poziomie. Jakie plany na ostatnie kilkanaście dni okresu przygotowawczego mają nasze zawodniczki?

W najbliższy weekend zagramy sparing z Rekordem Bielsko-Biała – mówi trener Patryk Mrugacz. – Rozegramy je w osłabionym składzie, więc to dzisiejsze spotkanie z Respektem to niejako wykładnik przepracowanego czasu. W tym okresie zrobimy powtórne testy motoryczne, które dadzą nam odpowiedzi na pytanie jak zespół przepracował mijający okres. Pozwoli to także zaplanować pracę na rundę jesienną – zakończył szkoleniowiec naszego zespołu.

Respekt Myślenice – Skra Ladies Częstochowa 2:5 (2:1)

Bramki dla Skry Ladies: 2:1 Justyna Matusiak, 2:2 Natalia Liczko, 2:3 Maja Ozieriańska, 2:4 Justyna Matusiak, 2:5 Lena Mesjasz

Skra Ladies Częstochowa: O. Młynek – Dannheisig, Ozieriańska, Baszewska, Olkhovska, Wodarz, N. Młynek, Matusiak, Liczko, Kohut, Pająk oraz Szulc, zaw. testowana, Mesjasz, Tomczyk, Kaim, Dubiel