Znamy plan sparingów Skry II. Pierwszy mecz na plus

Piłkarze rezerw Skry kilka dni temu rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu klasy okręgowej. Pierwsza runda rozgrywek zaplanowana jest na połowę sierpnia, a poprzedza ją seria meczów sparingowych. Jedno ze spotkań kontrolnych nasi młodzi piłkarze mają już za sobą.

W minionym sezonie ZINA Klasy Okręgowej piłkarze Skry II zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zajmując ostatecznie drugą pozycję w ligowej hierarchii i ustępując jedynie Victorii Częstochowa. Warto zauważyć, że w naszym zespole grali praktycznie sami juniorzy, a nie brakowało spotkań, kiedy trener Tomasz Szymczak posyłał do boju… 15-latków.

Dzięki dobrym występom część zawodników znalazła angaż na poziomie III oraz IV ligi, w związku z czym przed szansą stoi spora grupa 16- oraz 17-latków, którzy w nadchodzącym sezonie stanowić będą trzon naszych rezerw.

By jak najlepiej przygotować się do walki o punkty w sezonie 2022/2023 sztab szkoleniowy naszej drugiej drużyny zaplanował serię gier sparingowych, których harmonogram przedstawiamy poniżej:

23.07.2022 Lotnik Kościelec (Klasa okręgowa) [Wyjazd]

30.07.2022 Warta Zawiercie (IV liga) [Wyjazd]

03.08.2022 Niwy Brudzowice (Klasa okręgowa) [Wyjazd]

06.08.2022 Lot Konopiska (Klasa okręgowa) [Wyjazd]

Z powyższego terminarza wynika, iż podopieczni Tomasza Szymczaka mecz z Lotnikiem Kościelec mają za sobą i rzeczywiście tak jest. Wynik spotkania napawa optymizmem kibiców naszych młodych piłkarzy, którzy premierowy mecz towarzyski rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając z beniaminkiem klasy okręgowej 4:2.

Myślę, że spotkanie wygraliśmy zasłużenie, choć mieliśmy dobre i słabsze momenty – mówi trener Tomasz Szymczak. – Na pewno cieszy ilość stworzonych sytuacji bramkowych oraz strzelenie czterech bramek (trzy bramki Krawczyka i jedna Waludy). W drużynie wystąpiło wielu nowych zawodników, głównie z młodszych roczników i na pewno sporo pracy przed nami, aby scalić zespół, który chcemy aby się prezentował nie gorzej niż w poprzedniej rundzie – kończy trener Szymczak.

Nadmieńmy jeszcze tylko, że inauguracja rozgrywek klasy okręgowej zaplanowana jest na 13-14 sierpnia. Pierwszym rywalem Skry II będzie Sparta Lubliniec, która po barażach awansowała do „okręgówki” z A-klasy.

Copy link
Powered by Social Snap