Pogrom w pierwszym sparingu

Świetnie rozpoczęły serię meczów kontrolnych nasze Panie. W pierwszym z zaplanowanych na bieżący okres przygotowawczy sparingów rozgromiły Ostrovię Ostrów Wielkopolski 7:0.

Kilkanaście dni temu piłkarki Skry Ladies wróciły do treningów. W sobotę rozegrały natomiast pierwszy z sześciu zaplanowanych meczów kontrolnych. Rywalem naszego zespołu była ekipa Ostrovii Ostrów, która w ubiegłym sezonie uplasowała się na czwartym miejscu grupy południowej II ligi kobiet.

Źródło: FB Skra Ladies

Częstochowianki od pierwszego gwizdka przejęły inicjatywę, szybko obejmując prowadzenie, które sukcesywnie powiększały.

To prawda, spotkanie miało jednostronny przebieg – przyznaje szkoleniowiec Skry Ladies, Patryk Mrugacz. – Zdominowaliśmy przeciwnika od strony taktycznej, mieliśmy bardzo dużo odbiorów w trzeciej strefie, stworzyliśmy blisko dwadzieścia sytuacji bramkowych, na co miało wpływ płynne przechodzenie do drugiej strefy i omijanie pressingu przeciwnika.

Źródło: FB Skra Ladies

Zwycięstwo naszego zespołu ma tym większe znaczenie, że w szeregach Ladies mieliśmy okazję oglądać kilka zawodniczek testowanych, z których część bez wątpienia zwróci na siebie uwagę naszego sztabu.

Źródło: FB Skra Ladies

W tym tygodniu nasze zawodniczki nie będą mogły narzekać na nudę. Już w środę udadzą się do Krakowa na mecz z ekstraligowym AZS-em UJ Kraków, natomiast w niedzielę w leżących w okolicach Płocka Staroźrebach zmierzą się z Pogonią Tczew, która również za kilka tygodni rozpocznie walkę o punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Przed nami bardzo ważny czas wzmożonej pracy. Chcielibyśmy poprawić intensywność gry w obronie i organizację w ataku podczas posiadania piłki – zapowiada trener Mrugacz. – Środowy mecz w Krakowie, to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności na tle klasowego rywala.

Skra Ladies Częstochowa – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 7:0

Bramki dla Skry Ladies: Zawodniczka Testowana (X3), Svietlana Kohut, Justyna Matusiak, Maja Ozieriańska, Natalia Mucha

Skra Ladies: O. Młynek (46’ zaw. testowana) – Wodarz, Olkhovska (60’ Kowalska), zaw. testowana (52’ zaw. testowana), zaw. testowana (60’ Tomczyk) – zaw. testowana (34’ Dubiel), N. Młynek (39’ Ozieriańska), Matusiak (56’ Mesjasz) – Pająk (60’ Mucha), zaw. testowana – Kohut

Źródło: FB Skra Ladies
Copy link
Powered by Social Snap