Harmonogram przygotowań Skry Ladies

Podczas gdy panowie budują w Busku-Zdroju formę przed nadchodzącym wielkimi krokami sezonem, powoli swoje przygotowania rozpoczynają również nasze Panie. Trener Patryk Mrugacz przedstawił harmonogram okresu przygotowawczego Skry Ladies. Przed naszymi zawodniczkami kilka tygodni ciężkiej pracy.

Start pierwszoligowego sezonu zaplanowano na połowę sierpnia. I chociaż do pierwszego meczu o punkty pozostały jeszcze niemal dwa miesiące nasze Panie już w poniedziałek wrócą do treningów, co nie oznacza, że są jeszcze na wakacjach. W dniu dzisiejszym bowiem zakończyły się testy motoryczne.

W ciągu trzech ostatnich dni sztab szkoleniowy Skry Ladies dokonał oceny fizjoterapeutycznej naszych zawodniczek, co pozwoli w odpowiedni sposób dobrać jednostki treningowe i pomoże podejść w zindywidualizowany sposób do każdej z piłkarek, by w połowie sierpnia były w jak najlepszej dyspozycji.

Pierwszy trening rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 18:00. Po kilkunastu dniach pracy nadejdzie pora na sprawdzenie formy na tle rywalek. Pierwszym sparingpartnerem naszego zespołu będzie drugoligowa Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Po tym spotkaniu nasze zawodniczki czeka jeszcze pięć pojedynków, pomagających im wejść w rytm meczowy.

Jeśli chodzi o przeciwniczki Ladies, to bardzo ciekawie zapowiadają się mecze kontrolne z ekstraligowymi AZ UJ Kraków (5. miejsce w ubiegłorocznych rozgrywkach) czy Pogonią Dekpol Tczew. Warty uwagi jest również spadkowicz z ekstraligi – Rekord Bielsko-Biała czy dobrze znana nam ekipa SWD z Wodzisławia Śląskiego.

Harmonogram przygotowań Skry Ladies przed sezonem 2022/2023:

22-24.06.2022 Testy motoryczne

27.06.2022 Pierwszy trening

02.07.2022 Gra wewnętrzna

10.07.2022 Sparing: Skra Ladies – Ostrovia Ostrów Wielkopolski

13.07.2022 Sparing: AZS UJ Kraków – Skra Ladies

17.07.2022 Sparing: Skra Ladies – Pogoń Dekpol Tczew (Starozręby)

24.07.2022 Sparing: Skra Ladies – SWD Wodzisław Śląski

31.07.2022 Sparing: Respekt Myślenice – Skra Ladies