Zaglądamy do tabeli Pro Junior System. Jesteśmy liderem!

Na kolejkę przed końcem bieżącego sezonu Fortuna 1 Ligi postanowiliśmy zajrzeć do tabeli Pro Junior System. Jako że dogłębnie śledzimy poczynania zespołu trenera Jakuba Dziółki, nie byliśmy zaskoczeni, kiedy naszym oczom ukazała się klasyfikacja, na której czele stoi Skra Częstochowa. To najlepiej dowodzi faktu, jak umiejętnie w naszym klubie połączono dobrą grę i finalne utrzymanie na zapleczu ekstraklasy z promocją młodych zawodników.

Zaczniemy może jednak od głównych aspektów i zasad, które promowane są w systemie Pro Junior. Nie każdy przecież musi dogłębnie znać niuanse, z jakimi wiąże się zdobywanie punktów w klasyfikacji, która dobitnie pokazuje skalę udziału młodych piłkarzy w spotkaniach poszczególnych klubów. Z odpowiedzią śpieszy nam oczywiście oficjalna strona „Łączy Nas Piłka” (screen poniżej).

Zasady wydają się jasne i przejrzyste, a według nich nasza drużyna znacząco odsadziła konkurencję. Skra Częstochowa ma na swoim koncie 8102 punkty, z kolei drugi zespół w stawce, Chrobry Głogów, zebrał 6712 „oczek”.

Patrząc jednak na zestawienie personalne ekipy trenera Dziółki we wszystkich spotkaniach, można było się spodziewać, iż wynik będzie imponujący. W bieżących rozgrywkach w barwach naszej drużyny zagrało aż dziewięciu młodzieżowców, a zdecydowana większość z nich już teraz stanowi niezwykle istotne punkty zespołu.

Liczba powołań do młodzieżowych reprezentacji, które przyszły do klubu w ciągu ostatniego roku również może robić wrażenie. Wczoraj powołanie do kadry U – 20 otrzymał Bartosz Baranowicz, dzisiaj jako jedyny pierwszoligowiec nominację na mecze kadry U – 21 dostał Aleksander Paluszek. Zaproszenia na międzynarodowe spotkania otrzymuje również Maciej Mas, a jeszcze jesienią prosto z Loretańskiej na zgrupowania „młodzieżówki” śpieszył Oskar Krzyżak, który w Skrze kapitalnie się rozwinął i wrócił do Rakowa jako zawodnik ograny i bardzo pewny w destrukcji.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji Pro Junior System, a także stałe zainteresowanie zawodnikami Skry ze strony trenerów młodzieżowych reprezentacji, to afirmacja dobrego zarządzania i inteligentnej polityki kadrowej prowadzonej przez sztab szkoleniowy i ludzi zawiadujących naszym klubem.

Świetny wynik sportowy całej drużyny, a także indywidualne sukcesy i postępy młodych piłkarzy jasno pokazują, iż Skra jawi się jako doskonałe miejsce do rozwoju i osiągania dobrych rezultatów.