Piłkarki U-15 z powołaniami na zgrupowanie ŚZPN-u

Zofia Dubiel oraz Nikola Młynek powołane zostały na zgrupowanie Śląskiego Związku Piłki Nożnej, które odbędzie się na początku maja w Lublińcu.

Piłkarki zaledwie pięciu klubów otrzymały powołanie od Śląskiego Związku Piłki Nożnej z rocznika 2007 i młodszych na zgrupowanie w Lublińcu. W gronie tym znalazły się dwie reprezentantki Skry – Zofia Dubiel oraz Nikola Młynek.

Zofia Dubiel

Obie zawodniczki to podopieczne Patryka Mrugacza oraz Roberta Ogrodniczka, pod których okiem na co dzień szlifują swoje umiejętności w Centralnej Lidze Juniorek U-15. Zofia Dubiel należy do najskuteczniejszych piłkarek naszego zespołu (ma na koncie siedem trafień), a obecnie przebywa w Izraelu, gdzie reprezentuje Polskę w turnieju UEFA Development. Nikola Młynek natomiast coraz częściej znajduje uznanie w oczach sztabu szkoleniowego pierwszoligowego zespołu Skry Ladies. By nie sięgać pamięcią za daleko wystarczy wspomnieć, że w ostatnich dwóch meczach wchodziła na boisko w trakcie rywalizacji, zastępując swoje koleżanki, a spotkanie z Rolnikiem rozpoczęła w wyjściowej jedenastce. Nic więc dziwnego, że trener prowadzący Krzysztof Klonek oraz trener koordynator ŚZPN-u, Damian Galeja, dostrzegli potencjał naszych zawodniczek.

Zgrupowanie, na które powołane zostały piłkarki Skry, rozpocznie się w środę, 4 maja, i potrwa do niedzieli, 8 maja. Oprócz treningów obie zawodniczki wezmą udział w turnieju eliminacyjnym, który zaplanowano na ostatnie dwa dni zgrupowania.

Nikola Młynek w akcji