Świąteczne spowolnienie

Święta Wielkanocne oraz tydzień je poprzedzający to czas, kiedy w większości rozgrywek młodzieżowych następuje krótka przerwa. Nie inaczej było w tym roku. Nie wszyscy jednak spędzili ten czas w domu lub na treningach. Część piłkarzy naszej Akademii wybiegła na boisko, by walczyć o punkty. Zapraszamy na tradycyjny raport z przedświątecznych meczów Akademii.

II liga wojewódzka B1, junior młodszy, gr. północ (13.04)

Skra Częstochowa – Ruch Chorzów 4:1

Po pechowym początku rundy wiosennej wreszcie doczekali się zwycięstwa nasi juniorzy młodsi. Zwycięstwa – dodajmy – bardzo efektownego, bowiem aż 4:1 pokonali w środę, 13 kwietnia, zespół Ruchu Chorzów. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że dzięki niemu nasi piłkarze znaleźli się w środkowej strefie tabeli, a trzeba pamiętać, że mają jeszcze zaległe spotkanie z Gwarkiem Zabrze. Do odrobienia zaległości pozostało jeszcze trochę czasu i zanim to nastąpi Skrzacy zmierzą się w najbliższą sobotę z Rakowem, który plasuje się w ligowym rankingu oczko wyżej.

III liga wojewódzka B1, junior młodszy, gr. 2 (16.04)

Olimpia Huta Stara – Skra Częstochowa 0:2

W Wielką Sobotę o 10:00 swój ligowy pojedynek rozegrali nasi piłkarze, rywalizujący w III lidze wojewódzkiej B1. Na wyjeździe w Hucie Starej uporali się z tamtejszą Olimpią w stosunku 2:0 i dopisali kolejne trzy punkty do swojego dorobku, w związku z czym w tym momencie mogą pochwalić się pozycją wicelidera. Wydaje się, że zgłoszenie do ligi B1 zespołu składającego się głównie z młodszych zawodników, było strzałem w dziesiątkę sztabu naszej Akademii.

I liga wojewódzka D2, młodzik młodszy (13.04)

Skra Częstochowa – Rekord Bielsko-Biała 0:6

Nie udał się przedświąteczny pojedynek naszym młodzikom młodszym. Trzeba jednak mieć na uwadze, że mierzyli się z liderem tabeli – Rekordem, jak burza przechodzącym kolejne przeszkody. W rywalizacji młodzieżowej nie wynik jest najważniejszy, a zbieranie doświadczenia i wyciąganie wniosków z poprzednich pojedynków. Obserwując mecze naszych młodzików młodszych widać progres w ich grze, a to jest najważniejsze.

I liga okręgowa E1, orlik (15.04)

Stradom Częstochowa – Skra I Częstochowa  5 – 11

Świadkami dobrego meczu w wykonaniu naszych orlików byliśmy w Wielki Piątek. W pojedynku ze Stradomiem wykazywali się doskonałą skutecznością i przez cały czas kontrolowali przebieg gry.

III liga okręgowa E1, orlik (15.04)

Skra II Częstochowa – UKS Raków Częstochowa  19 – 0

Świadkami derbowego pojedynku byliśmy również dwie klasy niżej. Tutaj przewaga naszego zespołu była bezapelacyjna i niepodważalna. Co ważne, razem ze skutecznością w parze szła koncentracja w fazie obrony, dzięki czemu nasi młodzi piłkarze ani razu nie musieli wyciągać piłki z siatki.

II liga okręgowa E2, orlik młodszy (16.04)

Skra Częstochowa – Ajaks Częstochowa 20 – 0

Sobotnim rywalem naszych orlików młodszych była ekipa pierwszej drużyny Ajaksu Częstochowa. Jak grę swoich podopiecznych ocenia Maciej Suszczyk?

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych zawodników. Dobrze rozwiązywali sytuacje podczas całego meczu. W spotkaniu mieliśmy pełną dominację, co przełożyło się na wysoki wynik, przy czym nie straciliśmy bramki. Całej drużynie należą się brawa za ten mecz, oby więcej takich!

Posiadający szeroką kadrę trenerzy naszych orlików postarali się, by nikt nie próżnował i dla pozostałych swoich piłkarzy zorganizowali mecz sparingowy z Piastem Lubojna.

Dużo wygranych pojedynków 1 na 1, dużo również strzałów na bramkę w wykonaniu naszych zawodników, co cieszy zarówno trenerów, jak i pewnie samych zawodników – ocenia trener Suszczyk. – W najbliższej kolejce jedziemy do Kościelca na mecz z tamtejszym Lotnikiem – dodaje na zakończenie.